Te gjitha

E shtunë, 20 Prill, 2024
E shtunë, 20 Prill, 2024

Te gjitha

Wizz Air nis fluturimet direkte nga Tirana drejt Billund, Danimarkë

Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” ka njoftuar se kompania e...

Policia e shtetit nderon Organizatën Amerikano-Shqiptare për Zbatimin e Ligjit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, në Shqipëri,...

“Mesjeta arbërore e shek. XI-XIV: Një vështrim mbi problematikën”

Akademik Pëllumb Xhufi ka mbajtur në sallën “Aleks Buda”...

Irma Kurti boton në gjuhën angleze “Fragments from a doctor’s diary”

Irma Kurti sjell në gjuhën angleze pjesë nga ditari...

SHBA/ Basketbollistja shqiptare pjesë e kampionatit elitar

Një basketbolliste shqiptare pjesë e WNBA, kampionatit elitar të...

Itali/ Gati dokumentat për aplikimet deri më 25 shkurt në Bari

Konsullata e Shqipërisë në Bari njofton të gjithë qytetarët...

8 Marsi i zonjave shqiptare të Selanikut është diplomat dhe i bukur!

Me një feste ndryshe, me një mesazh ndryshe nga...

Standard & Poor’s: Rimëkëmbja ekonomike e Shqipërisë jashtëzakonisht e fortë

Në rishikimin më të fundit të saj (28 Janar,...

Uest Hemi nuk heq dorë nga Armando Broja

Uest Hemi vijon të këmbëngulë për Armando Brojën, por...

Kineasti i mirënjohur, Dhimitër Anagnosti, feston 86-vjetorin e lindjes

Regjisori i shquar, Dhimitër Anagnosti feston sot 86-vjetorin e...

Wizz Air nis fluturimet direkte nga Tirana drejt Billund, Danimarkë

Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” ka njoftuar se kompania e...

Policia e shtetit nderon Organizatën Amerikano-Shqiptare për Zbatimin e Ligjit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, në Shqipëri,...

“Mesjeta arbërore e shek. XI-XIV: Një vështrim mbi problematikën”

Akademik Pëllumb Xhufi ka mbajtur në sallën “Aleks Buda”...

Irma Kurti boton në gjuhën angleze “Fragments from a doctor’s diary”

Irma Kurti sjell në gjuhën angleze pjesë nga ditari...

SHBA/ Basketbollistja shqiptare pjesë e kampionatit elitar

Një basketbolliste shqiptare pjesë e WNBA, kampionatit elitar të...

Itali/ Gati dokumentat për aplikimet deri më 25 shkurt në Bari

Konsullata e Shqipërisë në Bari njofton të gjithë qytetarët...

8 Marsi i zonjave shqiptare të Selanikut është diplomat dhe i bukur!

Me një feste ndryshe, me një mesazh ndryshe nga...

Standard & Poor’s: Rimëkëmbja ekonomike e Shqipërisë jashtëzakonisht e fortë

Në rishikimin më të fundit të saj (28 Janar,...

Uest Hemi nuk heq dorë nga Armando Broja

Uest Hemi vijon të këmbëngulë për Armando Brojën, por...

Kineasti i mirënjohur, Dhimitër Anagnosti, feston 86-vjetorin e lindjes

Regjisori i shquar, Dhimitër Anagnosti feston sot 86-vjetorin e...

Të fundit

At Bellusci kujton në 100-vjetorin e lindjes profesorin e madh Jup Kastrati

Arbëreshi At Antonio Bellusci, kujton mikun e tij me rastin e 100- vjetorit të lindjes së tij me anë të një interviste. At Bellusci, sot...

Ramë Lahaj dhe Dëshira Ahmeti shkelqejnë në koncertin e ST. George Theater

Diaspora shqiptaro-amerikane nga zonat e trishtetëshit New York, New Jersey, Connecticut dhe më gjerë morën pjesë në koncertin gala që u shfaq në “St....

“Hënë e përgjakur” eklips në New York  

Eklipsi kaloi dhe pranë Shkollës sonë “Susan E. Wagner” high school dhe natyrisht kureshtjen e kisha të padurueshme. I vura syzet dhe unë pashë...

“Mama Klorin” një histori universale emigracioni

Pak ditë më parë në ambientet e Universitetit New York College, në Athinë, u zhvillua promovimi i projektit “Mama Klorin”, me ideatore artisten Doreida...

SHBA/ Më 19 maj në New York mbahet panairi i tretë “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”

Për të tretin vit radhazi do të organizohet në New York panairi shqiptar “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”. Kjo traditë festive nisi në vitin 2022 me rastin...