Kultura

E enjte, 27 Janar, 2022
E enjte, 27 Janar, 2022

Rita Ora poston video nga fëmijëria: Unë qaj sa herë që e shoh këtë

Rita Ora ka bërë një tjetër dedikim për nënën...

“APOCALYPTICA”, “Fotografia më e mirë e vitit” në New York Nil Gallery

Thënia se fotografia flet më shumë se një mijë...

Kroaci/ Sopranoja shqiptare rikthehet në qytetin e lindjes me “Il Trovatore”

Sopranoja shqiptare Marigona Qerkezi është një nga emrat shqiptarë...

Austri/ Konsulli i Kosovës takohet me artistin Gazmend Freitag

Konsulli i Republikës së Kosovës në Austri, Isa Kosumi...

7 vite larg Shqipërisë, si është sot jeta e këngëtares Mirsa Kërqelit në Kanada?

Këngëtarja shumë e dashur për publikun Mirsa Kërqeli kishte...

“Mimoza Llastica” rrëmben vëmendjen e mediave zvicerane

“Mimoza Llastica” është një ndër personazhet më të dashur...

SHBA/ “Kosova” në tri vëllime promovohet në Harvard

Në Universitetin e Harvardit më 24 Janar 2022 do...

Fatos Kongoli ka një mesazh për të rinjtë që braktisin vendin

Shkrimtari Fatos Kongoli është rikthyer sërish te lexuesi me...

“Kujtesa e Ajrit” te “Marubi”, artistët në një hulumtim të Shkodrës dhe Tiranës

Kujtesa e Ajrit” titullohet ekspozita që do të çelet...

Rita Ora poston video nga fëmijëria: Unë qaj sa herë që e shoh këtë

Rita Ora ka bërë një tjetër dedikim për nënën...

“APOCALYPTICA”, “Fotografia më e mirë e vitit” në New York Nil Gallery

Thënia se fotografia flet më shumë se një mijë...

Kroaci/ Sopranoja shqiptare rikthehet në qytetin e lindjes me “Il Trovatore”

Sopranoja shqiptare Marigona Qerkezi është një nga emrat shqiptarë...

Austri/ Konsulli i Kosovës takohet me artistin Gazmend Freitag

Konsulli i Republikës së Kosovës në Austri, Isa Kosumi...

7 vite larg Shqipërisë, si është sot jeta e këngëtares Mirsa Kërqelit në Kanada?

Këngëtarja shumë e dashur për publikun Mirsa Kërqeli kishte...

“Mimoza Llastica” rrëmben vëmendjen e mediave zvicerane

“Mimoza Llastica” është një ndër personazhet më të dashur...

SHBA/ “Kosova” në tri vëllime promovohet në Harvard

Në Universitetin e Harvardit më 24 Janar 2022 do...

Fatos Kongoli ka një mesazh për të rinjtë që braktisin vendin

Shkrimtari Fatos Kongoli është rikthyer sërish te lexuesi me...

“Kujtesa e Ajrit” te “Marubi”, artistët në një hulumtim të Shkodrës dhe Tiranës

Kujtesa e Ajrit” titullohet ekspozita që do të çelet...

Të fundit

Medalioni i parë i Gjergj Kastritot Skënderbeut nga viti 1449 që ruhet në Zagreb

Studimet dhe hulumtimet shkencore për epokën e Skenderbeut, po japin rezultate të reja në fusha dhe lëmi të ndryshme, për të cilat më parë...

Britania heq kufizimet anti-COVID-19

Britania e Madhe duke filluar nga sot ka hequr masat kundër koronavirusit të ri (COVID-19), përveç izolimit në rast infektimi. Në njoftimin nga Ministria e...

30 milionë euro për Armando Brojën, lojtari shqiptar më i paguar

Armando Broja është lojtari shqiptar më i kërkuar i momentit. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare po shkëlqen me Southampton këtë sezon në Premier League dhe...

EMA miraton pilulën e parë kundër COVID

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) njoftoi të enjten se ka miratuar pilulën anti-COVID-19 të Pfizerit, Paxlovid, duke u bërë ilaçi i parë antiviral që...

Dy shqiptarë të nominuar për “iHeart Radio Music Awards 2022”

Nominimet për çmimet e iHeartRadio Music Awards 2022 u shpallën të enjten nga iHeartMedia dhe FOX Entertainment. Çmimet muzikore iHeartRadio nderojnë artistët dhe këngët më...