Muzikë

E hënë, 20 Shtator, 2021
E hënë, 20 Shtator, 2021

Muzikë

Rita Ora shfaq koleksionin e saj të bizhuterive në vlerë 35 mijë euro

Rita Ora kohët e fundit tejkaloi shifrën prej 5.2...

Greqia i jep lamtumirën e fundit korifeut Mikis Theodhorakis

Në kishën Katedrale të Mitropolit të Athinës ndodhet për...

Dua Lipa shënon sukses historik me këngën “Levitating”

Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa, ka arritur një sukses të...

Festivali kulturor Shqipëri-Izrael, risi në skenën shqiptare dhe ballkanike

Tirana do të mirëpresë këtë javë festivalin kulturor Shqipëri-Izrael,...

Tri virtuozët shqiptarë përcjellin muzikën e tyre në Paris

Një muzikë prekëse, magjepsëse, e kënduar sublimisht nga një...

Greqi/ Grupi shqiptar “Lot Kurbeti” pjesëmarrës në festivalin e madh polifonik

Karvani Polifonik fton në tubimin më të madh polifonik...

Nisin shitjet e biletave për koncertin e Rita Orës në Kullën Eiffel

Këngëtarja e njohur shqiptare, Rita Ora, më datën 30...

“Karnavalet e Polifonisë”, pikëtakimi i kohëve dhe i kulturave të ndryshme

Në datat 8-10 Shtator 2021, ora 18:00, në Tepelenë,...

Këndoi shqip “25 gershetat”, Glikeria dhe Dasho Kurti koncert në Tiranë

Muzikanti i mirënjohur shqiptar në Greqi, Dasho Kurti, surprizon...

Anulohet koncerti në Zvicër ku do të performonin yjet shqiptarë

Mbi 20,000 vizitorë u pritën për Alba Festival, që...

Rita Ora shfaq koleksionin e saj të bizhuterive në vlerë 35 mijë euro

Rita Ora kohët e fundit tejkaloi shifrën prej 5.2...

Greqia i jep lamtumirën e fundit korifeut Mikis Theodhorakis

Në kishën Katedrale të Mitropolit të Athinës ndodhet për...

Dua Lipa shënon sukses historik me këngën “Levitating”

Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa, ka arritur një sukses të...

Festivali kulturor Shqipëri-Izrael, risi në skenën shqiptare dhe ballkanike

Tirana do të mirëpresë këtë javë festivalin kulturor Shqipëri-Izrael,...

Tri virtuozët shqiptarë përcjellin muzikën e tyre në Paris

Një muzikë prekëse, magjepsëse, e kënduar sublimisht nga një...

Greqi/ Grupi shqiptar “Lot Kurbeti” pjesëmarrës në festivalin e madh polifonik

Karvani Polifonik fton në tubimin më të madh polifonik...

Nisin shitjet e biletave për koncertin e Rita Orës në Kullën Eiffel

Këngëtarja e njohur shqiptare, Rita Ora, më datën 30...

“Karnavalet e Polifonisë”, pikëtakimi i kohëve dhe i kulturave të ndryshme

Në datat 8-10 Shtator 2021, ora 18:00, në Tepelenë,...

Këndoi shqip “25 gershetat”, Glikeria dhe Dasho Kurti koncert në Tiranë

Muzikanti i mirënjohur shqiptar në Greqi, Dasho Kurti, surprizon...

Anulohet koncerti në Zvicër ku do të performonin yjet shqiptarë

Mbi 20,000 vizitorë u pritën për Alba Festival, që...

Të fundit

Turistë polakë në malin e Tomorrit

Turistë polakë iu ngjitën malit të Tomorrit në një guidë të gjatë turistike me ndihmën e operatorëve turistikë lokalë të Beratit. Lajmi bëhet i ditur...

Gjermani / Lazim Destani në takimin tradicional letrar “Azem Shkreli”

Sot në Dyseldorf u mbajt Takimi Tradicional Letrar “Azem Shkreli”. Nën organizimin e Lidhjes së Shkrimtarëve, Artistëve dhe Krijuesve Shqiptarë në Gjermani ky manifestim...

Kujtime nga jeta dhe veprimtaria e tij e Pino Cacozza në muajin e tij të lindjes

Federata e Shoqatave Arbëreshe (FAA) kujtoi në muajin e tij të lindjes arbëreshin Pino Cacozza. U zgjodh pikërisht kolegji ku Cacozza studioi, “Shën Adrian” për...

Kosovë-Shqipëri, drejt mbledhjes së shtatë të dy qeverive

Qeveritë e Kosovës e Shqipërisë pritet të mbajnë mbledhjen e shtatë të përbashkët në Prishtinë, këtë vit, pas të gjashtës në Tiranë në 2...

Në punë me pasaportë vaksinimi/ Italia e bën me detyrim si në shtet dhe privat

Nga 15 tetori, Italia do të kërkojë pasaportë vaksinimi për të gjithë punonjës si në sektorin shtetëror ashtu edhe atë privat. administrata publike është...