Muzikë

E premte, 4 Dhjetor, 2020
E premte, 4 Dhjetor, 2020

Muzikë

Dua Lipa uron 28 Nëntorin: Krenare që jam shqiptare, urime dita e Pavarësisë

Artistja e njohur shqiptare Dua Lipa, u ka uruar...

“Moj e Bukur Arbëri” nga Kanadaja/ Tringa Rexhepi risjell këngën e Vaçe Zelës

Këngëtarja shqiptare nga Gjilani Tringa Rexhepi ka zgjedhur të...

“Për ty Atdhe”, urimi i veçantë i tenorit Ramë Lahaj për 28 Nëntorin

Tenori i njohur shqiptar Ramë Lahaj sikurse kishte premtuar...

Foto / Brenda koncertit virtual të Dua Lipës “STUDIO 2045”

Këngatarja shqiptare Dua Lipa po mban koncertin e saj...

Holandë/ “Mos mendo për të nesërmen”, kënga më e re e Jon Tarifës

"Don't Think About Tomorrow" (Mos mendo për të nesërmen)...

Elton John sonte në koncertin virtual të Dua Lipa “STUDIO 2045”

Mbrëmjen e sotme këngëtarja shqiptare DuaLipa pritet të hyjë...

Gjermani/ Nisma e sopranos Elbenita Kajtazi, opera shqip për studentët

Sopranoja e njohur shqiptare në Gjermani Elbenita Kajtazi ka...

Suedi/ Këngëtari shqiptar flet për këngën “Muzeu Kombëtar” dhe projektet e reja

Këngëtari shqiptar Gazmend Kelmendi, i cili jeton në Suedi,...

Rita Ora ka ditëlindjen dhe urimi më prekës vjen nga e ëma Vera

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Rita Ora feston sot...

Nominohet për gjashtë çmime “Grammy”, Dua Lipa nuk i përmban lotët

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa nuk ka arritur t’i përmbajë...

Dua Lipa uron 28 Nëntorin: Krenare që jam shqiptare, urime dita e Pavarësisë

Artistja e njohur shqiptare Dua Lipa, u ka uruar...

“Moj e Bukur Arbëri” nga Kanadaja/ Tringa Rexhepi risjell këngën e Vaçe Zelës

Këngëtarja shqiptare nga Gjilani Tringa Rexhepi ka zgjedhur të...

“Për ty Atdhe”, urimi i veçantë i tenorit Ramë Lahaj për 28 Nëntorin

Tenori i njohur shqiptar Ramë Lahaj sikurse kishte premtuar...

Foto / Brenda koncertit virtual të Dua Lipës “STUDIO 2045”

Këngatarja shqiptare Dua Lipa po mban koncertin e saj...

Holandë/ “Mos mendo për të nesërmen”, kënga më e re e Jon Tarifës

"Don't Think About Tomorrow" (Mos mendo për të nesërmen)...

Elton John sonte në koncertin virtual të Dua Lipa “STUDIO 2045”

Mbrëmjen e sotme këngëtarja shqiptare DuaLipa pritet të hyjë...

Gjermani/ Nisma e sopranos Elbenita Kajtazi, opera shqip për studentët

Sopranoja e njohur shqiptare në Gjermani Elbenita Kajtazi ka...

Suedi/ Këngëtari shqiptar flet për këngën “Muzeu Kombëtar” dhe projektet e reja

Këngëtari shqiptar Gazmend Kelmendi, i cili jeton në Suedi,...

Rita Ora ka ditëlindjen dhe urimi më prekës vjen nga e ëma Vera

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Rita Ora feston sot...

Nominohet për gjashtë çmime “Grammy”, Dua Lipa nuk i përmban lotët

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa nuk ka arritur t’i përmbajë...

Të fundit

108 vjet shërbim i jashtëm, përpjekjet për ngritjen e misioneve diplomatike

4 dhjetori 1912 pas shpalljes së Pavarësisë është një tjetër moment i rëndësishëm për shtetin shqiptar pasi shënon krijimin e shërbimit diplomatik dhe Forcave...

Nisi sot Konferenca Mjekësore Ndërkombëtare Multidisiplinare

Ka nisur sot Konferenca mjekësore ndërkombëtare multi-disiplinare e cila do të vijoi për tri ditë, 4-5-6 dhjetor 2020. Kjo konferencë është një bashkëpunim i Shoqatës...

Gjermani / Reperja shqiptare, artistja më e klikuar në Youtube për vitin 2020

Reperja shqiptare Loredana Zefi ka korrur sukses në Gjermani me këngët e saj. Këtë vit ajo është shpallur artistja më e dëgjuar në "Spotify"...

Raporti i KQZ: Shqiptarët jashtë vendit do të votojnë me postë

Në zgjedhjet e 25 prillit shqiptarët që jetojnë jashtë vendit me të drejtë vote do të votojnë përmes postës, thuhet në një raport të...

Greqi/ Konsullata në Selanik njofton mbërritjen e dokumentave

Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Selanik njofton se kanë mbërritur Pasaportat dhe Kartat ID për të gjithë shtetasit që kanë aplikuar...