Galeri

E shtunë, 27 Nëntor, 2021
E shtunë, 27 Nëntor, 2021

Galeri

Azem Galica, themeluesi i Arbërisë së vogël

Azem Bejtë Galica është ndër luftëtarët më të njohur...

Foto e ditës / Shën Mitri, studentët shqiptarë të Institutit Ndërkombëtar 1920

Foto e ditës / Shën Mitri, studentët shqiptarë të...

Foto dite / Komuniteti shqiptar në SHBA feston 4 korrikun

Foto dite / Komuniteti shqiptar në SHBA feston 4...

Foto dite / Kur Çabej vizitonte Horën e Arbëreshëve

Eqrem Çabej në një foto të rrallë të fillim...

Foto Dite / Parlamenti i parë shqiptar, 1921

Parlamenti i parë shqiptar, 1921. Fotografi e realizuar nga...

Foto dite / 21 vite më parë, rrugë në Gjilan ditën e çlirimit të Kosovës

Më 12 qershor të vitit 1999, në Kosovë zbarkuan...

Foto Dite / Momente pune nga realizimi i monumentit të Skëndërbeut

Momente pune për realizimin e monumentit të Gjergj Kastriot...

Foto dite / Viti 1903, Shqiptarë në bordin e anijes “Elektra”

Në një udhëtim diku midis Patras dhe Korfuzit shqiptarë...

Azem Galica, themeluesi i Arbërisë së vogël

Azem Bejtë Galica është ndër luftëtarët më të njohur...

Foto e ditës / Shën Mitri, studentët shqiptarë të Institutit Ndërkombëtar 1920

Foto e ditës / Shën Mitri, studentët shqiptarë të...

Foto dite / Komuniteti shqiptar në SHBA feston 4 korrikun

Foto dite / Komuniteti shqiptar në SHBA feston 4...

Foto dite / Kur Çabej vizitonte Horën e Arbëreshëve

Eqrem Çabej në një foto të rrallë të fillim...

Foto Dite / Parlamenti i parë shqiptar, 1921

Parlamenti i parë shqiptar, 1921. Fotografi e realizuar nga...

Foto dite / 21 vite më parë, rrugë në Gjilan ditën e çlirimit të Kosovës

Më 12 qershor të vitit 1999, në Kosovë zbarkuan...

Foto Dite / Momente pune nga realizimi i monumentit të Skëndërbeut

Momente pune për realizimin e monumentit të Gjergj Kastriot...

Foto dite / Viti 1903, Shqiptarë në bordin e anijes “Elektra”

Në një udhëtim diku midis Patras dhe Korfuzit shqiptarë...

Të fundit

Masakra në Deçan, Osmani e Konjufca: Të zbulohen sa më shpejt autorët

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka reaguar lidhur me tragjedinë e shkaktuar në Gllogjan të Deçanit, ku kanë mbetur të vdekur katër persona dhe...

Kosovë/ Gjuhet një autobus me nxënës në Gllogjan, raportohen 4 viktima

Një autobus me nxënës është sulmuar me armë këtë të premte në Gllogjan të Deçanit në Kosovë. Express  raporton se  përveç shoferit të autobusit dhe...

“Kodi shqiptar” i regjisores izraelite, Yael Katzir shfaqje maratonë në Shqipëri

Do të ketë një maratonë shfaqjes në Shqipëri filmi dokumentar “The Albanian code” (“Kodi shqiptar”) prodhuar nga Katzir Production i Yael Katzir e Gady...

Rumani/ Shqiptarët festojnë pavarësinë në Muzeun e Artit në Konstancë

Në Ditën Kombëtare të Shqipërisë, të dielën e 28 nëntorit, nga ora 15:00, Muzeu i Artit të Konstancës do të presë recitalin me veprat...

Intervista / Një pianiste si Syzana Jakupi

Të jesh femër pianiste do të thotë prezenca jote të ketë ndikim që gjërat të ndryshojnë në të mirë të humanitetit dhe njerëzores –...