Galeri

E premte, 28 Janar, 2022
E premte, 28 Janar, 2022

Galeri

Foto dite / Muzeu i Londrës uron shqip mirëseardhjen

Muzeu i Londrës uron mirëseardhjen edhe në gjuhën shqipe....

Foto dite/ Në simpoziumin për 500 vjetorin e krijimit të Horës së Arbëreshëve

Në Bashkësinë e Horës së Arbëreshëve në Itali në...

39 vjet Muzeu Historik Kombëtar

39 vite më parë do të hapte dyert për...

Francë/ Ilirët e fundit në Kelmend, cikël ekspozitash kushtuar foto lajmit

Ekspozita “Escale” organizohet prej vitesh në Francë dhe ka...

Foto dite/ Suzana Gjekaj nën-kolonelja shqiptare e ushtrisë amerikane

Shqiptarja Suzana Gjekaj jeton në SHBA dhe është emëruar...

Foto dite / Diploma e kompozitorit Tish Daija, firmosur nga Dmitri Shastakovich

Tish Daija një prej kolosëve të muzikës shqiptare ka...

Foto dite/ Kanada 1999, djali nga Kosova puth zonjën që i dhuroi një biçikletë

Në këtë foto të realizuar në vitin 1999 shihet...

Foto dite / Viti 1917, transporti publik në Shqipëri autobusi Ersekë-Jorgucat

Transporti publik, autobusi nga Erseka për në Jorgucat (në...

Foto dite/SHBA 1969, kori i vajzave arbëreshe, në 60-vjetorin e gazetës “Dielli”

Kori i vajzave arbëreshe nga Italia, në 60-vjetorin e...

Foto dite / Muzeu i Londrës uron shqip mirëseardhjen

Muzeu i Londrës uron mirëseardhjen edhe në gjuhën shqipe....

Foto dite/ Në simpoziumin për 500 vjetorin e krijimit të Horës së Arbëreshëve

Në Bashkësinë e Horës së Arbëreshëve në Itali në...

39 vjet Muzeu Historik Kombëtar

39 vite më parë do të hapte dyert për...

Francë/ Ilirët e fundit në Kelmend, cikël ekspozitash kushtuar foto lajmit

Ekspozita “Escale” organizohet prej vitesh në Francë dhe ka...

Foto dite/ Suzana Gjekaj nën-kolonelja shqiptare e ushtrisë amerikane

Shqiptarja Suzana Gjekaj jeton në SHBA dhe është emëruar...

Foto dite / Diploma e kompozitorit Tish Daija, firmosur nga Dmitri Shastakovich

Tish Daija një prej kolosëve të muzikës shqiptare ka...

Foto dite/ Kanada 1999, djali nga Kosova puth zonjën që i dhuroi një biçikletë

Në këtë foto të realizuar në vitin 1999 shihet...

Foto dite / Viti 1917, transporti publik në Shqipëri autobusi Ersekë-Jorgucat

Transporti publik, autobusi nga Erseka për në Jorgucat (në...

Foto dite/SHBA 1969, kori i vajzave arbëreshe, në 60-vjetorin e gazetës “Dielli”

Kori i vajzave arbëreshe nga Italia, në 60-vjetorin e...

Të fundit

Medalioni i parë i Gjergj Kastritot Skënderbeut nga viti 1449 që ruhet në Zagreb

Studimet dhe hulumtimet shkencore për epokën e Skenderbeut, po japin rezultate të reja në fusha dhe lëmi të ndryshme, për të cilat më parë...

Britania heq kufizimet anti-COVID-19

Britania e Madhe duke filluar nga sot ka hequr masat kundër koronavirusit të ri (COVID-19), përveç izolimit në rast infektimi. Në njoftimin nga Ministria e...

30 milionë euro për Armando Brojën, lojtari shqiptar më i paguar

Armando Broja është lojtari shqiptar më i kërkuar i momentit. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare po shkëlqen me Southampton këtë sezon në Premier League dhe...

EMA miraton pilulën e parë kundër COVID

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) njoftoi të enjten se ka miratuar pilulën anti-COVID-19 të Pfizerit, Paxlovid, duke u bërë ilaçi i parë antiviral që...

Dy shqiptarë të nominuar për “iHeart Radio Music Awards 2022”

Nominimet për çmimet e iHeartRadio Music Awards 2022 u shpallën të enjten nga iHeartMedia dhe FOX Entertainment. Çmimet muzikore iHeartRadio nderojnë artistët dhe këngët më...