Diaspora Voton

E mërkurë, 17 Prill, 2024
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Diaspora Voton

KQZ:Verifikoni emrin në listën e zgjedhësve, rinovoni dokumentet e identifikimit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pas një takimi online mes...

Ambasadori Soreca thirrje shqiptarëve: Rinovoni dokumentet para zgjedhjeve

Ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca iu bën...

Zgjedhje 2021/Ruçi: Vota e shqiptarëve jashtë vendit forcon lidhjet me Diasporën

Në Shqipëri ka nisur sesioni i fundit parlamentar për...

Zgjedhjet 2021 / Balla: PD përpjekje për të penguar votën e emigrantëve

Sekretari i Përgjithshëm i PS-së, Taulant Balla gjatë një...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Kreu i KQZ-së takohet me ambasadoren Yuri Kim

Kreu i KQZ-së Ilirjan Celibashi është takuar sot me...

Turqi/Konsullata në Stamboll:Nga 14 janari nis aplikimi për dokumente biometrike

Duke nisur nga 14 janari shqiptarët rezidentë në Turqi...

Identifikimi elektronik i votuesve, KQZ letër partive politike

KQZ i është drejtuar ditën e sotme me një...

Zgjedhjet Kosovë/ Publikohet formulari i regjistrimit për votuesit jashtë vendit

Në Kosovë më datë 14 shkurt do të mbahen...

Teknologjia në zgjedhje, KQZ kërkon takim me partitë politike

Komisioni i Qendror i Zgjedhjeve në një njoftim dërguar...

Kosovë/ KQZ do të verifikojë me telefon të gjithë votuesit nga jashtë vendit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë bën të ditur...

KQZ:Verifikoni emrin në listën e zgjedhësve, rinovoni dokumentet e identifikimit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pas një takimi online mes...

Ambasadori Soreca thirrje shqiptarëve: Rinovoni dokumentet para zgjedhjeve

Ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca iu bën...

Zgjedhje 2021/Ruçi: Vota e shqiptarëve jashtë vendit forcon lidhjet me Diasporën

Në Shqipëri ka nisur sesioni i fundit parlamentar për...

Zgjedhjet 2021 / Balla: PD përpjekje për të penguar votën e emigrantëve

Sekretari i Përgjithshëm i PS-së, Taulant Balla gjatë një...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Kreu i KQZ-së takohet me ambasadoren Yuri Kim

Kreu i KQZ-së Ilirjan Celibashi është takuar sot me...

Turqi/Konsullata në Stamboll:Nga 14 janari nis aplikimi për dokumente biometrike

Duke nisur nga 14 janari shqiptarët rezidentë në Turqi...

Identifikimi elektronik i votuesve, KQZ letër partive politike

KQZ i është drejtuar ditën e sotme me një...

Zgjedhjet Kosovë/ Publikohet formulari i regjistrimit për votuesit jashtë vendit

Në Kosovë më datë 14 shkurt do të mbahen...

Teknologjia në zgjedhje, KQZ kërkon takim me partitë politike

Komisioni i Qendror i Zgjedhjeve në një njoftim dërguar...

Kosovë/ KQZ do të verifikojë me telefon të gjithë votuesit nga jashtë vendit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë bën të ditur...

Të fundit

At Bellusci kujton në 100-vjetorin e lindjes profesorin e madh Jup Kastrati

Arbëreshi At Antonio Bellusci, kujton mikun e tij me rastin e 100- vjetorit të lindjes së tij me anë të një interviste. At Bellusci, sot...

Ramë Lahaj dhe Dëshira Ahmeti shkelqejnë në koncertin e ST. George Theater

Diaspora shqiptaro-amerikane nga zonat e trishtetëshit New York, New Jersey, Connecticut dhe më gjerë morën pjesë në koncertin gala që u shfaq në “St....

“Hënë e përgjakur” eklips në New York  

Eklipsi kaloi dhe pranë Shkollës sonë “Susan E. Wagner” high school dhe natyrisht kureshtjen e kisha të padurueshme. I vura syzet dhe unë pashë...

“Mama Klorin” një histori universale emigracioni

Pak ditë më parë në ambientet e Universitetit New York College, në Athinë, u zhvillua promovimi i projektit “Mama Klorin”, me ideatore artisten Doreida...

SHBA/ Më 19 maj në New York mbahet panairi i tretë “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”

Për të tretin vit radhazi do të organizohet në New York panairi shqiptar “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”. Kjo traditë festive nisi në vitin 2022 me rastin...