Diaspora Voton

E premte, 24 Maj, 2024
E premte, 24 Maj, 2024

Diaspora Voton

Vota e Diasporës, Balla: Detyrim i KQZ të zbatojë Kushtetutën dhe Kodin Zgjedhor

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste Taulant Balla gjatë...

Ministri i Brendshëm, Çuçi: Shqiptarët jashtë vendit të deklarojnë adresën

Ministri i Brendshëm Blendi Çuçi, në një komunikim online...

Aplikimet për ID/ përfaqësitë shqiptare: Qytetari vendos vetë datën dhe orën

Përfaqësitë shqiptare jashtë vendit bëjnë të ditur se për...

700 mijë shqiptarë pa ID / Doracaj: Kemi thjeshtuar procedurat, aplikoni

Drejtori i përgjithshëm i Gjendjes Civile, Bledar Doracaj tha...

Dokumentat e skaduara / Doracaj: Do të rinovohen të gjitha brenda muajit prill

Drejtori i Përgjithshëm i Gjendjes Civile, Bledar Doracaj nga...

MEPJ thirrje shqiptarëve jashtë vendit: Si të regjistroni adresat e vendbanimit

Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme i bën...

OSBE/ Del Monaco: Vota e Diasporës, risi e rëndësishme të reformës zgjedhore

Në një intervistë për të përditshme italiane "Agenzia Nova",...

Kosova voton, kreu i KQZ sqaron detajet për votën e Diasporës

Pak javë para zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë, mes...

Vota e Diasporës në diskutimet e ambasadorëve të OSBE dhe BE-së në Tiranë

Vota e shqiptarëve jashtë vendit ka qenë një ndër...

Zgjedhjet në Kosovë / Dua Lipa fton Diasporën të votojë

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa nëpërmjet një postimi në InstaStory...

Vota e Diasporës, Balla: Detyrim i KQZ të zbatojë Kushtetutën dhe Kodin Zgjedhor

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste Taulant Balla gjatë...

Ministri i Brendshëm, Çuçi: Shqiptarët jashtë vendit të deklarojnë adresën

Ministri i Brendshëm Blendi Çuçi, në një komunikim online...

Aplikimet për ID/ përfaqësitë shqiptare: Qytetari vendos vetë datën dhe orën

Përfaqësitë shqiptare jashtë vendit bëjnë të ditur se për...

700 mijë shqiptarë pa ID / Doracaj: Kemi thjeshtuar procedurat, aplikoni

Drejtori i përgjithshëm i Gjendjes Civile, Bledar Doracaj tha...

Dokumentat e skaduara / Doracaj: Do të rinovohen të gjitha brenda muajit prill

Drejtori i Përgjithshëm i Gjendjes Civile, Bledar Doracaj nga...

MEPJ thirrje shqiptarëve jashtë vendit: Si të regjistroni adresat e vendbanimit

Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme i bën...

OSBE/ Del Monaco: Vota e Diasporës, risi e rëndësishme të reformës zgjedhore

Në një intervistë për të përditshme italiane "Agenzia Nova",...

Kosova voton, kreu i KQZ sqaron detajet për votën e Diasporës

Pak javë para zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë, mes...

Vota e Diasporës në diskutimet e ambasadorëve të OSBE dhe BE-së në Tiranë

Vota e shqiptarëve jashtë vendit ka qenë një ndër...

Zgjedhjet në Kosovë / Dua Lipa fton Diasporën të votojë

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa nëpërmjet një postimi në InstaStory...

Të fundit

Ermonela Jaho shkëlqen sërish në Londër me “Donizetti & Friends”

Opera Rara në datën 23 Maj 2024 rrugëtoi në qendër të Londrës, në një ndër skenat më të vjetra të këtij kryeqyteti anglez me...

OKB-ja miraton rezolutën për gjenocidin në Srebrenicë

Me 84 vota për, kundër 19 dhe 68 abstenime, Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara miratoi një rezolutë që përcakton 11 korrikun, ditë...

Nga Kuvajti “Vala” e sipërmarreses shqiptare së shpejti edhe në Shqipëri

Një rastësi vendosi për të ardhmen e saj dhe sot Pamela Medha, drejton kompaninë “VALA” e cila tregton produkte koreane për kujdesin ndaj lëkurës . Biznesi i vajzës...

Mbresa nga një takim krijuesish realizuar nga “Bijtë e Shqipes”

  Shoqata Mbarëshqiptare Social-Kulturore "Bijtë e Shqipes" në Filadefia  organizoi një veprimtari me një grup krijuesish, që jetojnë në këtë qytet dhe në afërsi të...

Angela Kosta bashkon 35 poete ndërkombëtare në “Gratë xhevahire poetike globale”

Pas botimit muajin e kaluar të antologjisë me përkthimet e saj të 72 autorëve poetë nga e gjithë bota, me rastin e Festës së...