Diaspora Voton

E premte, 24 Maj, 2024
E premte, 24 Maj, 2024

Diaspora Voton

Zgjedhjet në Kosovë/ Diaspora do të votojë nga 2 deri më 12 shkurt

Shqiptarët e Kosovës jashtë vendit do të votojnë për...

Drafti i KQZ/ Shqiptarët jashtë vendit regjistrohen online, verifikim me Face-ID

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar draftin e projekt...

Saktësimi i adresës tashmë online për shtetasit shqiptarë jashtë vendit

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se...

Aplikimi për karta ID: Zyrat e Gjendjes Civile hapur edhe të shtunën

Ministria e Brendshme njofton se të gjitha zyrat e...

Zgjedhje 2021/Yuri Kim apel shqiptarëve:Merrni ID-të e reja që të mund të votoni

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim i ka bërë një...

Diaspora Voton

Muajt e fundit, fjala “Diasporë” dhe fjala “votë” janë...

Vota e shqiptarëve jashtë vendit, KQZ publikon raportin: Si mund të bëhet votimi

Grupi i punës i ngritur pranë KQZ-së ka paraqitur...

Sfida me votën jashtë vendit, Majko: Kodi zgjedhor e bëri detyrim ligjor

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko në një...

Celibashi: Po punojmë teknikisht për të realizuar votën e Diasporës

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi gjatë...

Vota e Diasporës/Ja cilat janë kërkesat që KKD i ka drejtuar komisionit zgjedhor

Nënkryetarja e Këshillit Koordinues të Diasporës Anila Hyka Smørgrav,...

Zgjedhjet në Kosovë/ Diaspora do të votojë nga 2 deri më 12 shkurt

Shqiptarët e Kosovës jashtë vendit do të votojnë për...

Drafti i KQZ/ Shqiptarët jashtë vendit regjistrohen online, verifikim me Face-ID

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar draftin e projekt...

Saktësimi i adresës tashmë online për shtetasit shqiptarë jashtë vendit

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se...

Aplikimi për karta ID: Zyrat e Gjendjes Civile hapur edhe të shtunën

Ministria e Brendshme njofton se të gjitha zyrat e...

Zgjedhje 2021/Yuri Kim apel shqiptarëve:Merrni ID-të e reja që të mund të votoni

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim i ka bërë një...

Diaspora Voton

Muajt e fundit, fjala “Diasporë” dhe fjala “votë” janë...

Vota e shqiptarëve jashtë vendit, KQZ publikon raportin: Si mund të bëhet votimi

Grupi i punës i ngritur pranë KQZ-së ka paraqitur...

Sfida me votën jashtë vendit, Majko: Kodi zgjedhor e bëri detyrim ligjor

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko në një...

Celibashi: Po punojmë teknikisht për të realizuar votën e Diasporës

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi gjatë...

Vota e Diasporës/Ja cilat janë kërkesat që KKD i ka drejtuar komisionit zgjedhor

Nënkryetarja e Këshillit Koordinues të Diasporës Anila Hyka Smørgrav,...

Të fundit

Ermonela Jaho shkëlqen sërish në Londër me “Donizetti & Friends”

Opera Rara në datën 23 Maj 2024 rrugëtoi në qendër të Londrës, në një ndër skenat më të vjetra të këtij kryeqyteti anglez me...

OKB-ja miraton rezolutën për gjenocidin në Srebrenicë

Me 84 vota për, kundër 19 dhe 68 abstenime, Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara miratoi një rezolutë që përcakton 11 korrikun, ditë...

Nga Kuvajti “Vala” e sipërmarreses shqiptare së shpejti edhe në Shqipëri

Një rastësi vendosi për të ardhmen e saj dhe sot Pamela Medha, drejton kompaninë “VALA” e cila tregton produkte koreane për kujdesin ndaj lëkurës . Biznesi i vajzës...

Mbresa nga një takim krijuesish realizuar nga “Bijtë e Shqipes”

  Shoqata Mbarëshqiptare Social-Kulturore "Bijtë e Shqipes" në Filadefia  organizoi një veprimtari me një grup krijuesish, që jetojnë në këtë qytet dhe në afërsi të...

Angela Kosta bashkon 35 poete ndërkombëtare në “Gratë xhevahire poetike globale”

Pas botimit muajin e kaluar të antologjisë me përkthimet e saj të 72 autorëve poetë nga e gjithë bota, me rastin e Festës së...