Euro 2020/ Turqi-Itali, SkySport “hap” kampionatin me Ermal Metën

E martë, 22 Qershor, 2021
E martë, 22 Qershor, 2021

Euro 2020/ Turqi-Itali, SkySport “hap” kampionatin me Ermal Metën

Gjithçka është gati për Euro 2020, teksa ndeshja e parë që do të zhvillohet do të jetë Turqi-Itali.

Televizioni prestigjioz italian Sky Sport e ka shoqëruar hapjen e Kampionatit Europian më 11 qershor me këngën e re të këngëtarit shqiptar Ermal Meta.

“Uno”, është kënga e albumit të fundit “Tribu Urbana” dhe është një udhëti fjalësh e muzike që nis ‘nga rrugicat e Athinës’ deri në çdo fushë futbolli ku nuk është e thënë të jesh i famshëm për të luajtur. Mjafton dëshira për ta bërë këtë.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ermal Meta (@ermalmetamusic)

Videoklipi i këngës u publikua më 7 maj të këtij viti.

Fëmijët që caktojnë një takim për një “lojë” dhe gjithashtu përfshijnë ata që mendojnë se nuk mund të luajnë; por në lojën e jetës, të gjithë kemi rolin tonë dhe çdo rol është i rëndësishëm për të qenë në gjendje të ëndërrojmë edhe të shohim topin në rrjetë.

Në videoklipi Ermali, arrin me një FIAT 500 Sport Hybrid, parkon, i bashkohet grupit të djemve dhe vajzave – përfshirë Eleonora Goldoni, futbolliste, sulmuese e Napolit – dhe spektakli bëhet i gjallë, korale, ashtu siç mund të jetë një takim gëzimi, nën një qiell të vetëm: “të parë nga lart, ne të gjithë jemi njëlloj”.

“Uno” (shqip: Një) është ritmi, është zëri, është koral. Ai që po kërkojmë, ai që mungon. Është me ngjyra, është vrap dhe ndjekje, është të ndalosh për të marrë frymë e të rinisesh. UNO jemi të gjithë ne thotë më tej teksti i këngës.

Regjia e videoklipit është nga Tiziano Russo, i cili ka drejtuar dhe “Un milione di cose da dirti”.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Gjithçka është gati për Euro 2020, teksa ndeshja e parë që do të zhvillohet do të jetë Turqi-Itali.

Televizioni prestigjioz italian Sky Sport e ka shoqëruar hapjen e Kampionatit Europian më 11 qershor me këngën e re të këngëtarit shqiptar Ermal Meta.

“Uno”, është kënga e albumit të fundit “Tribu Urbana” dhe është një udhëti fjalësh e muzike që nis ‘nga rrugicat e Athinës’ deri në çdo fushë futbolli ku nuk është e thënë të jesh i famshëm për të luajtur. Mjafton dëshira për ta bërë këtë.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ermal Meta (@ermalmetamusic)

Videoklipi i këngës u publikua më 7 maj të këtij viti.

Fëmijët që caktojnë një takim për një “lojë” dhe gjithashtu përfshijnë ata që mendojnë se nuk mund të luajnë; por në lojën e jetës, të gjithë kemi rolin tonë dhe çdo rol është i rëndësishëm për të qenë në gjendje të ëndërrojmë edhe të shohim topin në rrjetë.

Në videoklipi Ermali, arrin me një FIAT 500 Sport Hybrid, parkon, i bashkohet grupit të djemve dhe vajzave – përfshirë Eleonora Goldoni, futbolliste, sulmuese e Napolit – dhe spektakli bëhet i gjallë, korale, ashtu siç mund të jetë një takim gëzimi, nën një qiell të vetëm: “të parë nga lart, ne të gjithë jemi njëlloj”.

“Uno” (shqip: Një) është ritmi, është zëri, është koral. Ai që po kërkojmë, ai që mungon. Është me ngjyra, është vrap dhe ndjekje, është të ndalosh për të marrë frymë e të rinisesh. UNO jemi të gjithë ne thotë më tej teksti i këngës.

Regjia e videoklipit është nga Tiziano Russo, i cili ka drejtuar dhe “Un milione di cose da dirti”.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.