Turqi/ Gjeti rrugën e rrjetës, statistikat fantastike të Çekiçit

E premte, 3 Maj, 2024

Futbollisti shqiptar Endri Çekiçi gjeti rrugën e rrjetës ditën e sotme në Turqi me skuadrën e Ankaraguxhu, në fitoren 3-0 ndaj Goztepe, teksa shënoi golin e fundit të ndeshjes.

Mesfushori pogradecar ishte një nga më të mirë në fushë për skuadrën e tij, teksa përveç golit zhvilloi gjithashtu një ndeshje spektakolare. Shqiptari luajti për 83’ minuta dhe nga “SofaScore” është vlerësuar me notën 7.1.

Çekiçi bëri dy gjuajtje në drejtim të portës, njëra prej të cilave përfundoi në fundin e rrjetës. Gjithashtu fitoi edhe 3 duele, ndërkohë që saktësia e pasimeve ishte 76%.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.