futboll

E martë, 22 Qershor, 2021
E martë, 22 Qershor, 2021

ETIKETA

futboll

Goli i talentit shqiptar zgjidhet si më i bukuri në elitën e futbollit danez

Goli i talentit shqiptar, Arbnor Muçolli, është zgjedhur së më i bukuri i sezonit 2020-2021 në elitën e futbollit danez. 21-vjeçari është pjesë e...

Ndryshon skuadër, por jo kampionat. Hysaj vendos për të ardhmen

Elseid Hysaj do të vazhdojë të jetë pjesë e Serisë A edhe në ta ardhmen. Ndonëse do të largohet nga Napoli, shqiptarin do e...

Shqipëria mbyll sezonin në Pragë, rreshtimi i kuqezinjve sonte ndaj Çekisë

Shqipëria luan sot ndeshjen e fundit të këtij sezoni. Përballë është Republika Çeke, me ndeshjen që luhet në Pragë dhe nis në orën 20:15....

“Dua një tjetër titull”, Uzuni: Pushimet? Më mirë ushqimet e mamasë se Dubai

“Pse të largohem kur ndihem shumë mirë këtu?“. Kështu e nis Myrto Uzuni prononcimin për mediat hungareze. Sulmuesi i kombëtares u shpall kampion dhe...

Hungari/ Ekipi krenohet me Uzunin, beratasi lojtari më i shtrenjtë i skuadrës

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Myrto Uzuni është lojtari më i shtrenjtë në klubin hungarez të Ferencvarosh, vlera e të cilit shkon 3 milionë euro. Këtë...

“Teknike dhe shumë e aftë”, arritjet e futbollistes shqiptare në Danimarkë

Futbollistja shqiptare Anisa Saini, nga sot është emëruar zyrtarisht në ekipin e U18 të KF Brondby në Danimarkë. Anisa është shumë e talentuar dhe do...

“Shqiponja dykrenare e stilizuar”, FSHF prezanton uniformat e reja të Kombëtares

Nëpërmjet një video të postuar në faqen zyrtare në “Instagram”, Federata Shqiptare e Futbollit ka prezantuar sot uniformat e reja të Kombëtares. FSHF sqaron se...

Spanjë/ “Kam gabuar në të kaluarën”, rrëfimi i Rei Manaj: Zihesha me shokët

Në një intervistë të dhënë për “La Gazzetta dello Sport”, sulmuesi i Kombëtares, Rei Manaj ka thënë se në të kaluarën ka bërë shumë...

Lenjani dhe skuadra e tij ngjiten në elitën e futbollit zviceran

Grasshopersi ku aktivizohet futbollisti i Kombëtares, Ermir Lenjani, ka arritur të sigurojë ngjitjen në elitën e futbollit zviceran. Me fitoren ndaj Kriensit, me rezultatin 2-1,...

Itali/ Ismajli: Më janë dridhur këmbët kur debutova me Kombëtaren

Ardjan Ismalji është shprehur se fillimi në Itali nuk ka qenë i lehtë, por shton më tej se mentaliteti fitues dhe puna e tij,...

Të fundit

Zvicër/ Filmi i regjisores shqiptare “Në kërkim të Venerës” shpërblehet me çmim

Filmi artistik “Në kërkim të Venerës” me skenar dhe regji nga Norika Sefa, i cili premierën botërore e kishte në festivalin ndërkombëtar të filmit...

Zgjedhjet në New York/ Rëndësia e votës së komunitetit shqiptar

Ditën e martë më datë 22 qershor qytetarët e New York-ut do të votojnë për të zgjedhur përfaqësuesit e rinj. Në këto zgjedhje është shumë...

Arbëresh/ “Pupugheji”, një ritual i veçantë në ditën e Shën Gjon Pagëzorit

Në kuadër të ditës së Shën Gjon Pagëzorit, më 24 qershor, në Pallagori fshatin që arbëreshët e quajnë “Pupugheji”, realizohet një ritual i veçantë:...

Foto Dite/ Festa e Abetares shqiptare në Athinë

Nxënësit e mësimit të gjuhës shqipe në qendrat e mësimit në Rendi dhe Aspropirgo, Athinë kanë kremtuar festën e Abetares dhe mbylljen e vitit...

Takimi/ “Muzetë e sirtarëve”, Elidor Mëhilli dhe Ardian Vehbiu mbi historibërjen

Ardian Vehbiu dhe Elidor Mëhilli një bisedë për të paraqitur një alternativë të historibërjes zyrtare dhe të qasjes konvencionale ndaj memories kolektive Më 22 qershor,...