Futbollisti shqiptar magjepsi polakët me golin e realizuar

E premte, 24 Maj, 2024
E premte, 24 Maj, 2024

Futbollisti shqiptar magjepsi polakët me golin e realizuar

Ernest Muçi vazhdon të shkëlqejë në Poloni. Gjatë ndeshjes së fundit ai tregoi formën e mirë që po kalon te Legia duke u bërë një nga heronjtë e takimit. Sulmuesi arriti ta gjejë rrugën e rrjetës me skuadrën polake duke shënuar në sfidën ndaj Leznas. E veçanta e golit ishte se u përdor një skemë e studiuar dhe e praktikuar në stërvitje.

Lojtarët e Legias gjatë ekzekutimit të një goditjeje dënimi provuan një kombinim shumë interesant në minutën e 27-të të takimit, ku pas një sërë pasimesh topi përfundoi te këmbët e Muçit i cili falë aftësisë së tij shmangu dy kundërshtarë dhe arriti të shënonte një gol mjaft të bukur.

Por jo vetëm kaq, Muçi tentoi edhe dy herë të tjera nga jashtë zone dhe ishte portieri i Leznas ai që i mohoi golin e dytë personal. Vetëm pak ditë më parë, Ernest Muçi u bë protagonist në Ligën e Europës duke dhënë një asist magjik për Lirim Kastratin që shënoi golin e fitores për Legian në sfidën ndaj Spartakut të Moskës.

Në sfidën e djeshme ka debutuar edhe Jurgen Çelhaka i cili është aktivizuar në minutën e 74-rt të takimit. Mesfushori ka hyrë në fushë kur rezultati ishte 2-1 duke dhënë një freski në mesin e fushës dhe mbajtjen e skuadrës përpara deri në shënimin e golit të tretë. Muçi -Pas përfundimit të sfidës futbollisti shqiptar është shprehur me disa fjalë për fitoren dhe në veçanti për shokun e tij të ekipit Jurgen Çelhaka:

“Ne luajtëm një pjesë të parë të mirë, por goditja e penalltisë që fitoi kundërshtari në fund na lëndoi pak. Në pjesën e dytë na u desh ta mbyllnim ndeshjen. Ne jemi këtu për ta fituar ligën dhe duhet ta tregojmë atë në ndeshjet e ardhshme. Ne gjithmonë përpiqemi të sulmojmë dhe të krijojmë situata golash.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Ernest Muçi vazhdon të shkëlqejë në Poloni. Gjatë ndeshjes së fundit ai tregoi formën e mirë që po kalon te Legia duke u bërë një nga heronjtë e takimit. Sulmuesi arriti ta gjejë rrugën e rrjetës me skuadrën polake duke shënuar në sfidën ndaj Leznas. E veçanta e golit ishte se u përdor një skemë e studiuar dhe e praktikuar në stërvitje.

Lojtarët e Legias gjatë ekzekutimit të një goditjeje dënimi provuan një kombinim shumë interesant në minutën e 27-të të takimit, ku pas një sërë pasimesh topi përfundoi te këmbët e Muçit i cili falë aftësisë së tij shmangu dy kundërshtarë dhe arriti të shënonte një gol mjaft të bukur.

Por jo vetëm kaq, Muçi tentoi edhe dy herë të tjera nga jashtë zone dhe ishte portieri i Leznas ai që i mohoi golin e dytë personal. Vetëm pak ditë më parë, Ernest Muçi u bë protagonist në Ligën e Europës duke dhënë një asist magjik për Lirim Kastratin që shënoi golin e fitores për Legian në sfidën ndaj Spartakut të Moskës.

Në sfidën e djeshme ka debutuar edhe Jurgen Çelhaka i cili është aktivizuar në minutën e 74-rt të takimit. Mesfushori ka hyrë në fushë kur rezultati ishte 2-1 duke dhënë një freski në mesin e fushës dhe mbajtjen e skuadrës përpara deri në shënimin e golit të tretë. Muçi -Pas përfundimit të sfidës futbollisti shqiptar është shprehur me disa fjalë për fitoren dhe në veçanti për shokun e tij të ekipit Jurgen Çelhaka:

“Ne luajtëm një pjesë të parë të mirë, por goditja e penalltisë që fitoi kundërshtari në fund na lëndoi pak. Në pjesën e dytë na u desh ta mbyllnim ndeshjen. Ne jemi këtu për ta fituar ligën dhe duhet ta tregojmë atë në ndeshjet e ardhshme. Ne gjithmonë përpiqemi të sulmojmë dhe të krijojmë situata golash.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Ernest Muçi vazhdon të shkëlqejë në Poloni. Gjatë ndeshjes së fundit ai tregoi formën e mirë që po kalon te Legia duke u bërë një nga heronjtë e takimit. Sulmuesi arriti ta gjejë rrugën e rrjetës me skuadrën polake duke shënuar në sfidën ndaj Leznas. E veçanta e golit ishte se u përdor një skemë e studiuar dhe e praktikuar në stërvitje.

Lojtarët e Legias gjatë ekzekutimit të një goditjeje dënimi provuan një kombinim shumë interesant në minutën e 27-të të takimit, ku pas një sërë pasimesh topi përfundoi te këmbët e Muçit i cili falë aftësisë së tij shmangu dy kundërshtarë dhe arriti të shënonte një gol mjaft të bukur.

Por jo vetëm kaq, Muçi tentoi edhe dy herë të tjera nga jashtë zone dhe ishte portieri i Leznas ai që i mohoi golin e dytë personal. Vetëm pak ditë më parë, Ernest Muçi u bë protagonist në Ligën e Europës duke dhënë një asist magjik për Lirim Kastratin që shënoi golin e fitores për Legian në sfidën ndaj Spartakut të Moskës.

Në sfidën e djeshme ka debutuar edhe Jurgen Çelhaka i cili është aktivizuar në minutën e 74-rt të takimit. Mesfushori ka hyrë në fushë kur rezultati ishte 2-1 duke dhënë një freski në mesin e fushës dhe mbajtjen e skuadrës përpara deri në shënimin e golit të tretë. Muçi -Pas përfundimit të sfidës futbollisti shqiptar është shprehur me disa fjalë për fitoren dhe në veçanti për shokun e tij të ekipit Jurgen Çelhaka:

“Ne luajtëm një pjesë të parë të mirë, por goditja e penalltisë që fitoi kundërshtari në fund na lëndoi pak. Në pjesën e dytë na u desh ta mbyllnim ndeshjen. Ne jemi këtu për ta fituar ligën dhe duhet ta tregojmë atë në ndeshjet e ardhshme. Ne gjithmonë përpiqemi të sulmojmë dhe të krijojmë situata golash.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.