Zgjedhjet në Kosovë/ Numërohen mbi 14 mijë vota nga Diaspora, LVV merr 10 mijë

E mërkurë, 12 Maj, 2021
E mërkurë, 12 Maj, 2021

Zgjedhjet në Kosovë/ Numërohen mbi 14 mijë vota nga Diaspora, LVV merr 10 mijë

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve po vazhdon ende numërimi i votave me postë ndryshe votave nga Diaspora.

Deri më tani janë numëruar 14 mijë e 133 vota (rreth 25%) nga rreth 56 mijë e 910 vota të aprovuara nga diaspora.

Sipas të dhënave nga QNR (tabela e përditësuar rreth orës 17:30) rezultatet deri më tani janë si më poshtë:

LVV – 10,322 vota

LDK –  1,271 vota

PDK – 1,241 vota

AAK – 674 vota

NISMA – 62 vota

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve mbrëmë ka përfunduar numërimi i votave me kusht dhe atyre të personave me nevoja të veçanta.

Pas numërimit të 29 mijë e 490 votave, Lëvizja Vetëvendosje ka dalë e para me 14 mijë e 939 vota.

E dyta është Partia Demokratike e Kosovës me 4,997 vota.

Lidhja Demokratike e Kosovës renditet e treta me 2,944 vota, pasuar nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës me 2,167 vota.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. 

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve po vazhdon ende numërimi i votave me postë ndryshe votave nga Diaspora.

Deri më tani janë numëruar 14 mijë e 133 vota (rreth 25%) nga rreth 56 mijë e 910 vota të aprovuara nga diaspora.

Sipas të dhënave nga QNR (tabela e përditësuar rreth orës 17:30) rezultatet deri më tani janë si më poshtë:

LVV – 10,322 vota

LDK –  1,271 vota

PDK – 1,241 vota

AAK – 674 vota

NISMA – 62 vota

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve mbrëmë ka përfunduar numërimi i votave me kusht dhe atyre të personave me nevoja të veçanta.

Pas numërimit të 29 mijë e 490 votave, Lëvizja Vetëvendosje ka dalë e para me 14 mijë e 939 vota.

E dyta është Partia Demokratike e Kosovës me 4,997 vota.

Lidhja Demokratike e Kosovës renditet e treta me 2,944 vota, pasuar nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës me 2,167 vota.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.