Kosove

E hënë, 25 Janar, 2021
E hënë, 25 Janar, 2021

ETIKETA

Kosove

Kosova forcon masat, rregulla të reja anti-COVID

Qeveria e Kosovës ka miratuar masat e reja anti-COVID19. Këto masa janë miratuar në mbledhjen e sotme të qeverisë së Kosovës. Te komunat me rrezik...

Zgjedhjet Kosovë/ Publikohet formulari i regjistrimit për votuesit jashtë vendit

Në Kosovë më datë 14 shkurt do të mbahen zgjedhjet e parakohshme, ku pjesë e vendimmarrjes do të jetë edhe Diaspora. Nga dita e sotme...

Kosovë/ KQZ do të verifikojë me telefon të gjithë votuesit nga jashtë vendit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë bën të ditur se do të verifikojë procesin e aplikimit për regjistrim të gjithë votuesit jashtë vendit, duke...

Sportistët shqiptar rrëmbejnë medaljet në Doha të Katarit

Distria Krasniqi ka rrëmbyer medaljen e artë në Mastersin e xhudos, që po mbahet në Doha të Katarit. Krasniqi është e disata sportiste që...

Zgjedhjet në Kosovë/ Diaspora do të votojë nga 2 deri më 12 shkurt

Shqiptarët e Kosovës jashtë vendit do të votojnë për herë të dytë në zgjedhjet në Kosovë. Për zgjedhjet e 14 shkurtit, votimi me postë...

Përmbytjet nga moti i keq, situatë e rënduar edhe në Kosovë

Moti i keq ka prekur edhe Kosovën ku raportohen disa zona të përmbytura për shkak të reshjeve të dendura të shiut dhe borës. Instituti Hidrometorologjik...

Zvicër/ Të kthyerit nga Kosova nuk izolohen, SVP kërkon teste të shpejta për ta

Shumë shtetas të huaj që jetojnë në Zvicër, zgjodhën që pushimet t’i kalonin në vendlindje. Kjo solli një fluks të madh njerëzish në aeroporte...

Kosovë/ Diaspora thyen rekordin e dërgesave, deri në nëntor solli 900 mln euro

Shtetasit shqiptarë të Kosovës që jetojnë jashtë shtetit pavarësisht pandemisë COVID-19, kanë vazhduar të dërgojnë para në Kosovë. Të dhënat e Bankës Qendrore të Kosovës...

Destinacion turistik/ Shpella e Gadimës, margaritari kryesor i natyrës në Kosovë

Ahmet Asllani ishte duke punuar në oborrin e shtëpisë së tij në fshatin Gadimë, afër Lipjanit në Kosovë kur ka hasur gjatë ndërtimit të...

Xhudistja shqiptare zë vendin e parë në listën botërore për vitin 2020

Xhudistja shqiptare nga Kosova Distria Krasniqi vijon sukseset ndërkombëtare. Krasniqi ka zënë vendin e parë në ranglistën botërore për vitin 2020. Lajmi është publikuar në portalin...

Të fundit

Greqi/ Ambasada: Gati dokumentat ID deri më datë 24 dhjetor 2020

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Athinë njofton se shtetasit të cilët kanë kryer aplikim për dokumente biometrikë (pasaportë dhe kartë identiteti) deri më...

Turqi/ Portieri shqiptar ndërron ekip, gati për aventurën e re

Portieri shqiptar Gentian Selmani pritet të ndryshojë skuadër, por sërish do të mbetet në Turqi. Sportisti i Menemensporit raportohet se ka arritur marrëveshje me klubin...

Itali/ Ambasada e Shqipërisë njofton mbërritjen e dokumentave ID

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Romë njofton qytetarët se kanë mbërritur  pasaportë dhe letërnjoftim për ata që kanë aplikuar deri më datën 18...

Greqi / Prezantimi i Organizatës “Jeta_Selanik” në festën e shumëgjuhësisë

Organizata “Jeta” në Selanik mori pjesë në festivalin e shumëgjuhësisë, i cili u organizua nëpërmjet platformës online “Zoom”. Pjesëtaret që përfaqësuan Organizatën “Jeta” u prezantuan...

SHBA / Masa më të rrepta kundër COVID-19

Administrata e Presidentit Joe Biden do të ndalojë hyrjen në vend të shumicës së shtetasve jo-amerikanë të cilët kanë qenë kohët e fundit në...