Serbia nuk do të kërkojë testin negativ COVID në kufi për shqiptarët

E enjte, 28 Janar, 2021
E enjte, 28 Janar, 2021

Serbia nuk do të kërkojë testin negativ COVID në kufi për shqiptarët

Serbia do të heqë kërkesën për testin negativ PCR për COVID-19 për shtetasit shqiptarë që duan të hyjnë në vend.

Lajmi bëhet i ditur nga mediat e huaja. Sipas Tanjug, ka qenë vetë kryeministrja e Serbisë që ka bërë të ditur lajmin, duke shkruar se mëngjesin e sotëm ajo ka zhvilluar një telefonatë me homologun e saj shqiptar Edi Rama.

Ky vendim do të hyjë në fuqi prej të enjtes, 14 janar. Të dy kryeministrat kanë diskutuar dhe çështje të tjera si lufta e përbashkët ndaj COVID-19 dhe bashkëpunimi mes dy vendeve në fusha të ndryshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. 

 

Serbia do të heqë kërkesën për testin negativ PCR për COVID-19 për shtetasit shqiptarë që duan të hyjnë në vend.

Lajmi bëhet i ditur nga mediat e huaja. Sipas Tanjug, ka qenë vetë kryeministrja e Serbisë që ka bërë të ditur lajmin, duke shkruar se mëngjesin e sotëm ajo ka zhvilluar një telefonatë me homologun e saj shqiptar Edi Rama.

Ky vendim do të hyjë në fuqi prej të enjtes, 14 janar. Të dy kryeministrat kanë diskutuar dhe çështje të tjera si lufta e përbashkët ndaj COVID-19 dhe bashkëpunimi mes dy vendeve në fusha të ndryshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.