Kosovare Asllani CR7-ta e futbollit të femrave

E premte, 3 Maj, 2024

Kosovare Asllani është padyshim një histori suksesi në futboll, këtë e vërtetoi edhe në ndeshjen e radhës. Sulmuesja shqiptare  ka shënuar  një gol me fanellën e klubit të femrave të Real Madridit, duke shënuar kështu golin e shtatë në gjashtë ndeshje.

Asllani nuk ka të ndalur këtë sezon me ekipin kryeqytetas, pasi po shënon nga ndeshja në ndeshje. Ajo ka arritur të shënojë në minutën e 55-të të ndeshjes dhe ta kalojë në avantazh Real Madridin 1-0.

Gjithsesi goli i shqiptares Asllani ishte i pamjaftueshëm për ekipin e saj pasi në fund u mposhtën 2-1 nga ekipi kundërshtarë.

Asllani pas golit festoi në stilin e Cristiano Ronaldos, ish-lojtari i ekipit të meshkujve të Real Madrid.