zgjedhje

E martë, 26 Janar, 2021
E martë, 26 Janar, 2021

ETIKETA

zgjedhje

KQZ:Verifikoni emrin në listën e zgjedhësve, rinovoni dokumentet e identifikimit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pas një takimi online mes kreut Ilirjan Celibashi dhe ambasadorit Luigi Soreca ka bërë një thirrje publike qytetarëve që të...

“Mimoza Llastica” mund të jetë një deputete në parlamentin shqiptar !!!

Pak ditë pasi dhuroi pajisje të shumta në ndihmë të institucioneve shqiptare aktorja Zhaklina Dhimojani gjatë një interviste në emisionin "Ftesë në 5"ka treguar...

Zgjedhjet në SHBA/ Shteti ku mund të ketë ndikim vota e shqiptarëve

Komuniteti shqiptar në Amerikë mund të ndikojë në rezultatin zgjedhor në shtetin e Michigan, sipas analisti politik, Ilir Ibrahimi. "Diaspora shqiptare mund ta ketë efektin...

Zvicër / Shqiptari Hilmi Gashi zgjidhet në parlamentin e Muri-Gümlingen në Bern

Hilmi Gashi, aktivisti i mirënjohur shqiptaro-zviceran ka arritur të fitojë një vend në Parlamentin e komunës Muri-Gümligen në Kantonin e Bern-it, Zvicër. Gashi është...

Austri/ Drita Caca shqiptarja kandidade për Këshillin e Vjenës

Shqiptarja Drita Cacaj kandidon si Deputete në Këshillin e Vjenës. Shqiptarja nga Kosova nëpërmjet një video të shpërndarë në faqen zyrtare në Facebook i...

Austri / Shqiptarja nga Fushë – Kruja kandidate në zgjedhjet komunale

Nesër në Austi mbahen zgjedhjet për komunën e Knittelfeldit, ku në garë është edhe  Deshire Manuka Shehu me origjinë nga Fushë – Kruja  e...

Zvicër / Shqiptarja, kandidate për në parlamentin e qytetit

Partia Socialdemokrate e Wil në Zvicër prezantoi shqiptaren Albertina Palushi-Bullakaj, si një nga kandidatet përfaqësuese në parlamentin e qytetit. Ajo është motra e ish-parlamentarit të...

Zgjedhjet në Kroaci / Kandidatja shqiptare: Selia duhet t’i takojë një shqiptari

Të dielën e ardhshme në datën 5 korrik do të mbahen zgjedhjet parlamentare në Kroaci. Në këto zgjedhje garon edhe shqiptarja nga Hasi Ermina...

Kroaci / Shqiptarja kandidon në zgjedhjet parlamentare

Ermina Lekaj Prljaskaj, shqiptarja nga Hasi, pasi ka mbajtur prej kohësh postin e deputetes shqiptare në Parlamentin e Kroacisë, ka shpallur kandidaturën zyrtare në...

SHBA / Kongresmeni Rose: Vlera e shqiptarëve për Amerikën

Kongresmeni Max Rose ka folur mbi zhvillimet më të fundit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës pas vdekjes së  afro-amerikanit George Floyd nën gjunjët...

Të fundit

Greqi/ Ambasada: Gati dokumentat ID deri më datë 24 dhjetor 2020

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Athinë njofton se shtetasit të cilët kanë kryer aplikim për dokumente biometrikë (pasaportë dhe kartë identiteti) deri më...

Turqi/ Portieri shqiptar ndërron ekip, gati për aventurën e re

Portieri shqiptar Gentian Selmani pritet të ndryshojë skuadër, por sërish do të mbetet në Turqi. Sportisti i Menemensporit raportohet se ka arritur marrëveshje me klubin...

Itali/ Ambasada e Shqipërisë njofton mbërritjen e dokumentave ID

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Romë njofton qytetarët se kanë mbërritur  pasaportë dhe letërnjoftim për ata që kanë aplikuar deri më datën 18...

Greqi / Prezantimi i Organizatës “Jeta_Selanik” në festën e shumëgjuhësisë

Organizata “Jeta” në Selanik mori pjesë në festivalin e shumëgjuhësisë, i cili u organizua nëpërmjet platformës online “Zoom”. Pjesëtaret që përfaqësuan Organizatën “Jeta” u prezantuan...

SHBA / Masa më të rrepta kundër COVID-19

Administrata e Presidentit Joe Biden do të ndalojë hyrjen në vend të shumicës së shtetasve jo-amerikanë të cilët kanë qenë kohët e fundit në...