takim online

E premte, 19 Prill, 2024
E premte, 19 Prill, 2024

ETIKETA

takim online

“Këshilli Koordinues i Arsimtarëve në Diasporë” festojnë online 7 Marsin

Këshilli Koordinues i Arsimtarëve në Diasporë (KKAD) organizoi online një takim me rastin e 7 Marsit, Ditës së Arsimit dhe Shkollës shqipe, e njohur...

Germin dhe KKD online, dikutohet samiti i III i Diasporës

Përfaqësues të Germin dhe anëtarë të Këshillit Koordinues të Diasporës kanë zhvilluar ditën e sotme një takim online. Në këtë takim është diskutuar për çështjen...

Ministri Majko online me Diasporën hebraike:Me rëndësi komunikimi me vendlindjen

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, ditën e sotme ka zhvilluar një takim online me Drejtorin ekzekutiv të AJC ( American Jewish Committee )...

Mark Gjonaj: Krenari bashkëpunimi me Dhomën e Tregtisë së Grave në Nju Jork

Në datën 24 qershor, Mark Gjonaj, kryetari i Këshillit Koordinues të Diasporës dhe njëkohësisht këshilltar i Bashkisë së Nju Jorkut  do të zhvillojë një...

Të fundit

At Bellusci kujton në 100-vjetorin e lindjes profesorin e madh Jup Kastrati

Arbëreshi At Antonio Bellusci, kujton mikun e tij me rastin e 100- vjetorit të lindjes së tij me anë të një interviste. At Bellusci, sot...

Ramë Lahaj dhe Dëshira Ahmeti shkelqejnë në koncertin e ST. George Theater

Diaspora shqiptaro-amerikane nga zonat e trishtetëshit New York, New Jersey, Connecticut dhe më gjerë morën pjesë në koncertin gala që u shfaq në “St....

“Hënë e përgjakur” eklips në New York  

Eklipsi kaloi dhe pranë Shkollës sonë “Susan E. Wagner” high school dhe natyrisht kureshtjen e kisha të padurueshme. I vura syzet dhe unë pashë...

“Mama Klorin” një histori universale emigracioni

Pak ditë më parë në ambientet e Universitetit New York College, në Athinë, u zhvillua promovimi i projektit “Mama Klorin”, me ideatore artisten Doreida...

SHBA/ Më 19 maj në New York mbahet panairi i tretë “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”

Për të tretin vit radhazi do të organizohet në New York panairi shqiptar “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”. Kjo traditë festive nisi në vitin 2022 me rastin...