iom

E hënë, 25 Tetor, 2021
E hënë, 25 Tetor, 2021

ETIKETA

iom

Remitancat, Lussi: Diaspora shqiptare e angazhuar me projekte konkrete

Në Ditën Ndërkombëtare të Remitancave Familjare, Menaxherja e Programit të Diasporës së IOM në Shqipëri, Znj. Manoela Lussi flet për rolin e diasporës, e...

Zbatimi i Strategjisë për Diasporën 2021-2025”, prezantohen 6 ekspertët e IOM

Në vazhdim të komunikimeve, ministri i Shtetit për Diasporën, në bashkëpunim me Organizatën Ndërkombëtare për Migracionin (IOM) ka filluar zbatimin e planit te veprimit...

“Connect Albania”, një projekt që do të zbulojë energji të reja në Diasporë

Në kuadër të Programit “Angazhimi i Diasporës Shqiptare në zhvillimin social dhe ekonomik të Shqipërisë”, sot IOM (Organizata Ndërkombëtare për Migrimin) Albania vijoi me...

“Connect Albania” programi ambicioz për angazhimin e Diasporës në vendlindje

Ecuria e programit “Connect Albania” ishte fokusi i takimit të sotëm midis ministrit të Shtetit për Diasporën, Z. Pandeli Majko, zv. ministrit të Ekonomisë...

Të fundit

Itali/ Nis mësimi në shkollën “Naim Frashëri”

Më 23 tetor 2021 shkolla “Naim Frashëri” hapi dyrt më një ambient të ri për të rinisur vitin e shkollor me prezencën fizike të...

Ambasadorja shqiptare në Greqi takim me mjekët shqiptarë në Diasporë

Ambasadorja znj. Luela Hajdaraga, priti në ambietet e ambasadës një grup mjekësh shqiptarë me qëllim vendosjen e bashkëpunimit me komunitetin, promovimin e vlerave të...

SHBA / Promovohet libri i autores shqiptare në Kolegjin e Harvardit

Libri 'Barrë dhe Bekim' i autores shqiptare me bazë në Zvicër, Shqipe Sylejmani, u promovua për herë të parë në SHBA në Kolegjin e...

Fuqia e mediave për të ushtruar pushtet

Mediat nuk mund ta pasqyrojnë realitetin. E parë hollë, kjo as nuk është e mundur. Për ne, njerëzit, realiteti është i paarritshëm. Të arritshme...

SHBA/ Mjeku Arben Domi tregon a duhet marrë vaksina kundër gripit

Drejtori i zhvillimit të vaksinave pranë “Geovax” Arben Domi, gjatë një interviste për emisionin “Abc-ja e mëngjesit”, rekomandoi bërjen e vaksinës kundër gripit pavarësisht...