Diaspora Voton

E premte, 28 Janar, 2022
E premte, 28 Janar, 2022

Diaspora Voton

Ministri i Brendshëm, Çuçi: Shqiptarët jashtë vendit të deklarojnë adresën

Ministri i Brendshëm Blendi Çuçi, në një komunikim online...

Aplikimet për ID/ përfaqësitë shqiptare: Qytetari vendos vetë datën dhe orën

Përfaqësitë shqiptare jashtë vendit bëjnë të ditur se për...

700 mijë shqiptarë pa ID / Doracaj: Kemi thjeshtuar procedurat, aplikoni

Drejtori i përgjithshëm i Gjendjes Civile, Bledar Doracaj tha...

Dokumentat e skaduara / Doracaj: Do të rinovohen të gjitha brenda muajit prill

Drejtori i Përgjithshëm i Gjendjes Civile, Bledar Doracaj nga...

MEPJ thirrje shqiptarëve jashtë vendit: Si të regjistroni adresat e vendbanimit

Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme i bën...

OSBE/ Del Monaco: Vota e Diasporës, risi e rëndësishme të reformës zgjedhore

Në një intervistë për të përditshme italiane "Agenzia Nova",...

Kosova voton, kreu i KQZ sqaron detajet për votën e Diasporës

Pak javë para zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë, mes...

Vota e Diasporës në diskutimet e ambasadorëve të OSBE dhe BE-së në Tiranë

Vota e shqiptarëve jashtë vendit ka qenë një ndër...

Zgjedhjet në Kosovë / Dua Lipa fton Diasporën të votojë

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa nëpërmjet një postimi në InstaStory...

KQZ:Verifikoni emrin në listën e zgjedhësve, rinovoni dokumentet e identifikimit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pas një takimi online mes...

Ministri i Brendshëm, Çuçi: Shqiptarët jashtë vendit të deklarojnë adresën

Ministri i Brendshëm Blendi Çuçi, në një komunikim online...

Aplikimet për ID/ përfaqësitë shqiptare: Qytetari vendos vetë datën dhe orën

Përfaqësitë shqiptare jashtë vendit bëjnë të ditur se për...

700 mijë shqiptarë pa ID / Doracaj: Kemi thjeshtuar procedurat, aplikoni

Drejtori i përgjithshëm i Gjendjes Civile, Bledar Doracaj tha...

Dokumentat e skaduara / Doracaj: Do të rinovohen të gjitha brenda muajit prill

Drejtori i Përgjithshëm i Gjendjes Civile, Bledar Doracaj nga...

MEPJ thirrje shqiptarëve jashtë vendit: Si të regjistroni adresat e vendbanimit

Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme i bën...

OSBE/ Del Monaco: Vota e Diasporës, risi e rëndësishme të reformës zgjedhore

Në një intervistë për të përditshme italiane "Agenzia Nova",...

Kosova voton, kreu i KQZ sqaron detajet për votën e Diasporës

Pak javë para zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë, mes...

Vota e Diasporës në diskutimet e ambasadorëve të OSBE dhe BE-së në Tiranë

Vota e shqiptarëve jashtë vendit ka qenë një ndër...

Zgjedhjet në Kosovë / Dua Lipa fton Diasporën të votojë

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa nëpërmjet një postimi në InstaStory...

KQZ:Verifikoni emrin në listën e zgjedhësve, rinovoni dokumentet e identifikimit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pas një takimi online mes...

Të fundit

Medalioni i parë i Gjergj Kastritot Skënderbeut nga viti 1449 që ruhet në Zagreb

Studimet dhe hulumtimet shkencore për epokën e Skenderbeut, po japin rezultate të reja në fusha dhe lëmi të ndryshme, për të cilat më parë...

Britania heq kufizimet anti-COVID-19

Britania e Madhe duke filluar nga sot ka hequr masat kundër koronavirusit të ri (COVID-19), përveç izolimit në rast infektimi. Në njoftimin nga Ministria e...

30 milionë euro për Armando Brojën, lojtari shqiptar më i paguar

Armando Broja është lojtari shqiptar më i kërkuar i momentit. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare po shkëlqen me Southampton këtë sezon në Premier League dhe...

EMA miraton pilulën e parë kundër COVID

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) njoftoi të enjten se ka miratuar pilulën anti-COVID-19 të Pfizerit, Paxlovid, duke u bërë ilaçi i parë antiviral që...

Dy shqiptarë të nominuar për “iHeart Radio Music Awards 2022”

Nominimet për çmimet e iHeartRadio Music Awards 2022 u shpallën të enjten nga iHeartMedia dhe FOX Entertainment. Çmimet muzikore iHeartRadio nderojnë artistët dhe këngët më...