Arsim

E enjte, 5 Gusht, 2021
E enjte, 5 Gusht, 2021

Arsim

Mësuesit e gjuhës shqipe në Diasporë takim në institucionet në Kosovë

Mësuesit e mësimet të gjuhës shqipe në Diasporë kanë...

Shkolla “Alba Life” në shtator në mjediset e qendrës shqiptare “Jacobi Center”

Drejtori i Shkollës Shqipe “Alba Life” Qemal Zylo, themelues...

Miratohen tekstet shkollore falas për Diasporën për vitin shkollor 2021-22

Këshilli i Ministrave ka miratuar vendimin për çmimin dhe...

Viti akademik 2021-22/Qeveria miraton 9 bursa për studentë me origjinë shqiptare

Këshilli i Ministrave ka vendosur në mbledhjen e radhës...

Londër/ Shkolla Shqipe “Ardhmëria” shpërndan deftesat për nxënësit

Shkolla shqipe Ardhmëria ka mbyllur me sukses vitin shkollor,...

“Fulbright”, Yuri Kim- studentëve: Kontribuoni në fuqizimin e Shqipërisë

Ambasadorja e SHBA në Shqipëri bashkë me ministren e...

Zvicër/ Shkolla shqipe në Luzern mbyll vitin shkollor

Shkolla Shqipe në Emmen të Kantonit të Luzern-it ka...

Austri/ Shoqata “Naim Frashëri” apel prindërve për mësimin e gjuhës shqipe

Kryetarja e Shoqatës së Mësuesve Shqiptarë “Naim Frashëri” në...

“ABC…” në shqip dhe anglisht, 7-vjeçarët shqiptarë së shpejti bilingual

Nga 13 shtatori i këtij viti të gjithë nxënësit...

Zvicër / “Shkolla Shqipe” kërkon më shumë mësues të gjuhës shqipe

Rritja e kërkesës për të mësuar gjuhën shqipe ka...

Mësuesit e gjuhës shqipe në Diasporë takim në institucionet në Kosovë

Mësuesit e mësimet të gjuhës shqipe në Diasporë kanë...

Shkolla “Alba Life” në shtator në mjediset e qendrës shqiptare “Jacobi Center”

Drejtori i Shkollës Shqipe “Alba Life” Qemal Zylo, themelues...

Miratohen tekstet shkollore falas për Diasporën për vitin shkollor 2021-22

Këshilli i Ministrave ka miratuar vendimin për çmimin dhe...

Viti akademik 2021-22/Qeveria miraton 9 bursa për studentë me origjinë shqiptare

Këshilli i Ministrave ka vendosur në mbledhjen e radhës...

Londër/ Shkolla Shqipe “Ardhmëria” shpërndan deftesat për nxënësit

Shkolla shqipe Ardhmëria ka mbyllur me sukses vitin shkollor,...

“Fulbright”, Yuri Kim- studentëve: Kontribuoni në fuqizimin e Shqipërisë

Ambasadorja e SHBA në Shqipëri bashkë me ministren e...

Zvicër/ Shkolla shqipe në Luzern mbyll vitin shkollor

Shkolla Shqipe në Emmen të Kantonit të Luzern-it ka...

Austri/ Shoqata “Naim Frashëri” apel prindërve për mësimin e gjuhës shqipe

Kryetarja e Shoqatës së Mësuesve Shqiptarë “Naim Frashëri” në...

“ABC…” në shqip dhe anglisht, 7-vjeçarët shqiptarë së shpejti bilingual

Nga 13 shtatori i këtij viti të gjithë nxënësit...

Zvicër / “Shkolla Shqipe” kërkon më shumë mësues të gjuhës shqipe

Rritja e kërkesës për të mësuar gjuhën shqipe ka...

Të fundit

COVID-19/ Gjermania parashikon masa të reja në vjeshtë

Ministri i Shëndetësisë, Jens Spahn parashikon masa të reja: Personat e vaksinuar duhet të vazhdojnë të mbajnë maska. Ata që nuk janë vaksinuar mund...

Prag fundjave, fluks turistësh nga Kosova për në Shqipëri

Afrimi i fundjavës dhe java e parë e gushtit po risjell fluksin e turistëve nga Kosova drejt Shqipërisë. Mediat kosovare raportojnë se në Vërmicë këtë...

Dua Lipa “jehonë” në media, Daily Mail artikull për këngëtaren dhe Shqipërinë

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa po shijon prej disa ditësh pushimet në jug të Shqipërisë, bashkë me familjen dhe partnerin e saj Anwar...

Kishin ardhur me pushime nga Suedia, humb jetën tragjikisht i mituri

Një fëmijë 3-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti tragjik. Mjeti që drejtohej nga nëna e tij 38-vjeçare ka humbur kontrollin dhe...

Rikthehet Mural Fest Tirana, marrin pjesë artistë nga e gjithë bota

Nga 24 gushti, artistë nga e gjithë bota do të udhëtojnë drejt Tiranës për artin e magjishëm të ngjyrave murale. Lajmin e mirë e ka...