Mjekët shqiptarë në Diasporë fushatë sensibilizimi për vaksinim

E premte, 17 Shtator, 2021
E premte, 17 Shtator, 2021

Mjekët shqiptarë në Diasporë fushatë sensibilizimi për vaksinim

Mjekë të ndryshëm shqiptarë në Diasporë po u bëjnë thirrje bashkëkombasëve të tyre për t’u vaksinuar.

Kësaj nisme i është bashkuar dhe mjeku shqiptar në Zvicër, Dr. Omer Xhemali, i cili është shef i kardiokirurgjisë në spitalin “Triemli” të qytetit të Zyrihut. Ai ka më shumë se dhjetë vite që jeton dhe punon në Zvicër. Në një intervistë thekson rëndësinë e vaksinimit kundër Covid-19.

Lexo edhe: Zvicër/ Mjeku shqiptar: Ju lutem bashkëatdhetarë, vaksinohuni!

“Shpesh njerëzit nga komuniteti shqiptar më kanë kontaktuar dhe më kanë pyetur se ç’mendim kam për vaksinimin. Ua kam thënë këtë: fëmijët e mi janë të vaksinuar, unë jam vaksinuar, gruaja ime po ashtu. Ky është qëndrimi im”, – shprehet ai. Duke theksuar në këtë mënyrë se sa i rëndësishëm është vaksinimi kundër Covid.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.  

Mjekë të ndryshëm shqiptarë në Diasporë po u bëjnë thirrje bashkëkombasëve të tyre për t’u vaksinuar.

Kësaj nisme i është bashkuar dhe mjeku shqiptar në Zvicër, Dr. Omer Xhemali, i cili është shef i kardiokirurgjisë në spitalin “Triemli” të qytetit të Zyrihut. Ai ka më shumë se dhjetë vite që jeton dhe punon në Zvicër. Në një intervistë thekson rëndësinë e vaksinimit kundër Covid-19.

Lexo edhe: Zvicër/ Mjeku shqiptar: Ju lutem bashkëatdhetarë, vaksinohuni!

“Shpesh njerëzit nga komuniteti shqiptar më kanë kontaktuar dhe më kanë pyetur se ç’mendim kam për vaksinimin. Ua kam thënë këtë: fëmijët e mi janë të vaksinuar, unë jam vaksinuar, gruaja ime po ashtu. Ky është qëndrimi im”, – shprehet ai. Duke theksuar në këtë mënyrë se sa i rëndësishëm është vaksinimi kundër Covid.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.