Zvicër/ Mjeku shqiptar: Ju lutem bashkëatdhetarë, vaksinohuni!

E enjte, 28 Tetor, 2021
E enjte, 28 Tetor, 2021

Zvicër/ Mjeku shqiptar: Ju lutem bashkëatdhetarë, vaksinohuni!

Kardiologu shqiptar, Florim Cuculi, jeton prej 30 vitesh në Zvicër. Ai punon si shef i departamentit të ndërhyrjeve kardiologjike në spitalin e Lucernës. Në një video të realizuar ai i bën thirrje të gjithë bashkëatdhetarëve të vaksinohen sa më parë.

“Ju lutem vaksinohuni, është shumë e rëndësishme, me vaksinën ndaj Covid ju mbroni veten, familjen dhe të tjerët. Kur ti je sëmurë me Covid pengon edhe të sëmurët e tjerë kronikë të mjekohen, ndaj ju lutem bashkëatdhetarë, vaksinohuni!”

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.  

Kardiologu shqiptar, Florim Cuculi, jeton prej 30 vitesh në Zvicër. Ai punon si shef i departamentit të ndërhyrjeve kardiologjike në spitalin e Lucernës. Në një video të realizuar ai i bën thirrje të gjithë bashkëatdhetarëve të vaksinohen sa më parë.

“Ju lutem vaksinohuni, është shumë e rëndësishme, me vaksinën ndaj Covid ju mbroni veten, familjen dhe të tjerët. Kur ti je sëmurë me Covid pengon edhe të sëmurët e tjerë kronikë të mjekohen, ndaj ju lutem bashkëatdhetarë, vaksinohuni!”

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.