E trishtë/ Përmbytjet në Gjermani, mes viktimave dhe një çift nga Kosova

E diel, 25 Shkurt, 2024
E diel, 25 Shkurt, 2024

E trishtë/ Përmbytjet në Gjermani, mes viktimave dhe një çift nga Kosova

Në mesin e viktimave nga përmbytjet e fundit në Gjermani fatkeqësisht janë edhe një çift nga Kosova, të cilët jetonin në Gjermani.

Trupi i pajetë i burrit është identifikuar, ndërsa gruaja vazhdon të jetë nën gërmadha.

Burimet bëjnë me dije se ky çift është më prejardhje nga komuna e Pejës, njofton Botasot.

Të paktën 183 persona kanë vdekur në Gjermani, në atë që është përshkruar si përmbytjet më të këqija në historinë e këtij shteti, ndërsa mijëra të tjerë vijojnë të jenë të zhdukur.

Përveç Gjermanisë, me këtë situatë po përballen edhe Luksemburgu, Belgjika, Austria dhe Zvicra.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. 

Në mesin e viktimave nga përmbytjet e fundit në Gjermani fatkeqësisht janë edhe një çift nga Kosova, të cilët jetonin në Gjermani.

Trupi i pajetë i burrit është identifikuar, ndërsa gruaja vazhdon të jetë nën gërmadha.

Burimet bëjnë me dije se ky çift është më prejardhje nga komuna e Pejës, njofton Botasot.

Të paktën 183 persona kanë vdekur në Gjermani, në atë që është përshkruar si përmbytjet më të këqija në historinë e këtij shteti, ndërsa mijëra të tjerë vijojnë të jenë të zhdukur.

Përveç Gjermanisë, me këtë situatë po përballen edhe Luksemburgu, Belgjika, Austria dhe Zvicra.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. 

Në mesin e viktimave nga përmbytjet e fundit në Gjermani fatkeqësisht janë edhe një çift nga Kosova, të cilët jetonin në Gjermani.

Trupi i pajetë i burrit është identifikuar, ndërsa gruaja vazhdon të jetë nën gërmadha.

Burimet bëjnë me dije se ky çift është më prejardhje nga komuna e Pejës, njofton Botasot.

Të paktën 183 persona kanë vdekur në Gjermani, në atë që është përshkruar si përmbytjet më të këqija në historinë e këtij shteti, ndërsa mijëra të tjerë vijojnë të jenë të zhdukur.

Përveç Gjermanisë, me këtë situatë po përballen edhe Luksemburgu, Belgjika, Austria dhe Zvicra.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.