Greqi/ Shuhet tragjikisht 8-vjeçari shqiptar

E mërkurë, 21 Prill, 2021
E mërkurë, 21 Prill, 2021

Greqi/ Shuhet tragjikisht 8-vjeçari shqiptar

Një djalë 8-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë në Spitalin Universitar të Heraklios në Greqi, disa orë pas fluturimit nga Karpathos.

Fëmija Spartak Arapi, kishte një problem në zemër. Gjendja e tij shëndetësore u konsiderua e rëndë dhe pasi ai nuk mund të trajtohej nga mjekët atje, u gjykua e nevojshme që të transportohej në Spitalin Universitar të Heraklionit.

Kështu që pak pas mesnatës të së martës, 8-vjeçari u dërgua në ishullin e Kretës, në Heraklio.

Pavarësisht përpjekjeve të mjekëve, djali i vogël la frymën e tij të fundit pak pas orës 8 të mëngjesit të së mërkurës.
Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. 

Një djalë 8-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë në Spitalin Universitar të Heraklios në Greqi, disa orë pas fluturimit nga Karpathos.

Fëmija Spartak Arapi, kishte një problem në zemër. Gjendja e tij shëndetësore u konsiderua e rëndë dhe pasi ai nuk mund të trajtohej nga mjekët atje, u gjykua e nevojshme që të transportohej në Spitalin Universitar të Heraklionit.

Kështu që pak pas mesnatës të së martës, 8-vjeçari u dërgua në ishullin e Kretës, në Heraklio.

Pavarësisht përpjekjeve të mjekëve, djali i vogël la frymën e tij të fundit pak pas orës 8 të mëngjesit të së mërkurës.
Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.