Dua Lipa nominohet për dy çmime në “American Music Awards”

E shtunë, 5 Dhjetor, 2020
E shtunë, 5 Dhjetor, 2020

Dua Lipa nominohet për dy çmime në “American Music Awards”

Sukseset për këngëtaren shqiptare Dua Lipa nuk kanë fund. Përmes një postimi në “Instagram”, Dua ka bërë të ditur se është nominuar në dy kategori të ndryshme të shfaqjes muzikore amerikane, “American Music Awards”.

Ajo zbuloi se është nominuar nw dy kategori si: “Artistja femër e preferuar” dhe “Kënga e preferuar”. Në postim ajo gjithashtu lajmëroi ndjekësit e saj, se për këtë herë të tretë në eventin e madh të ndarjes së çmimeve, ka planifikuar diçka shumë speciale.

 

Sukseset për këngëtaren shqiptare Dua Lipa nuk kanë fund. Përmes një postimi në “Instagram”, Dua ka bërë të ditur se është nominuar në dy kategori të ndryshme të shfaqjes muzikore amerikane, “American Music Awards”.

Ajo zbuloi se është nominuar nw dy kategori si: “Artistja femër e preferuar” dhe “Kënga e preferuar”. Në postim ajo gjithashtu lajmëroi ndjekësit e saj, se për këtë herë të tretë në eventin e madh të ndarjes së çmimeve, ka planifikuar diçka shumë speciale.