dua lipa

E hënë, 15 Gusht, 2022
E hënë, 15 Gusht, 2022

ETIKETA

dua lipa

Dua Lipa nis xhirimet e filmit të saj të parë

Një yll botëror do të mungojë në eventin Met Gala dhe ajo është këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa. Artistja e famshme nuk do...

Dua Lipa me katër nominime në MTV Video Music Awards

Sukseset për duan vijojnë teksa së fundmi këngëtarja shqiptare me famë botërore është nominuar për katër çmime në MTV Video Music Awards. Këtë vit...

Dua Lipa dhe Elton John publikojnë të premten bashkëpunimin

Bashkëpunimi i këngëtares shqiptare Dua Lipa dhe Elton John do të pulbikohet këtë të premte. Ka qenë vetë këngëtarja që ka bërë të ditur lajmin,...

Dua Lipa “jehonë” në media, Daily Mail artikull për këngëtaren dhe Shqipërinë

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa po shijon prej disa ditësh pushimet në jug të Shqipërisë, bashkë me familjen dhe partnerin e saj Anwar...

Dua Lipa i tregon botës që është shqiptare, me shami dhe gotë rakie në kokë

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa ndodhet prej disa ditësh me pushime në Jug të Shqipërisë. Ajo ka promovuar përmes rrjeteve sociale të gjitha...

Dua Lipa përfundon pushimet në Shqipëri: Vendi i ëndrrave!

Pushimet e Dua Lipës në Shqipëri janë drejt fundit. Këngëtarja e ka shprehur hapur mërzinë për këtë fakt, përmes një serie fotosh në rrjete...

Dua Lipa publikon këngën e re “Demeanor”

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa sapo ka publikuar këngën e saj më të re. Një bashkëpunim me këngëtarin tashmë të ndjerë, Pope Smoke. Përmes...

Dua Lipa paralajmëron projektin më të ri në bashkëpunim me Pop Smoke

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa ka paralajmëruar projektin e saj më të ri. Lipa po shijon suksesin e pandalshëm të albumit të saj...

Dua Lipa “adopton” një kopësht” në Tiranë

Këngëtarja e famshme botërore Dua Lipa, e cila prej ditës së djeshme ndodhet në tokën shqiptare, i është bashkuar nismës së Bashkisë së Tiranës,...

Dua Lipa vizitë në Tiranë, takohet me kryeministrin Edi Rama

Artistja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa po zhvillon bashkë me familjen e saj një vizitë në Tiranë. Ajo është pritur gjatë kësaj vizite dhe...

Të fundit

Daily Mail: Mbi 4 mijë shqiptarë kanë mbërritur në Britani me gomone këtë vit

Gazeta britanike “Daily Mail” raporton se deri tani, këtë vit, më shumë se 4000 shqiptarë kanë kaluar kanalin e La Manshit për të mbërritur...

Njohja e patentave nga Arabia Saudite, marrëveshja hyn në fuqi pas një muaji

Kanë përfunduar procedurat e marrëveshjes për njohjen reciproke të patentave mes Shqipërisë dhe Mbretërisë së Arabisë Saudite. Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton...

Emigrantët shqiptarë nisin kthimin drejt Greqisë, ja situata në 24 orët e fundit

Pas pushimeve në vendlindje emigrantët shqiptarë kanë nisur kthimin drejt shtetit grek. Pranë pikës së kalimit kufitar Kakavijë, gjatë ditës së sotme nuk janë shënuar...

Foto/ Ky është i riu shqiptar që humbi jetën në aksidentin tragjik në Itali

Ky është 19-vjeçari Xhuliano Këllici, shqiptari që humbi jetën mbrëmjen e së shtunës në një aksident tragjik në Treviso të Italisë. Mediat italiane shkruajnë Xhuljano...

15 gusht 1920 mbahej në Lushnje Kongresi i parë Arsimor

Pas fitores ushtarake e politike në Vlorë dhe çlirimit të tokave shqiptare të Veriut e të Verilindjes, u krijuan kushtet për t’u marrë më...