shega

E martë, 16 Gusht, 2022
E martë, 16 Gusht, 2022

ETIKETA

shega

Pas daljes së albumit, grupi arbëresh Shega koncerte në Kosovë e Shqipëri

Grupi muzikor arbëresh "Shega" do të nisë koncertet me Shqipërinë dhe Kosovën. Një javë më parë grupi publikoi edhe albumin e parë me këngë arbëreshe. Tashmë...

Grupi muzikor arbëresh “Shega” publikon albumin e parë

Grupi muzikor arbëresh “Shega” ka publikuar albumin e parë me këngë. Ishte vetë grupi që e bëri të ditur dhe datën e publikimit, pak...

SHEGA publikon “Niko”, kënga e zemërimit, betejës e shpengimit

Grupi muzikor arbëresh SHEGA ka publikuar këngën e tyre të re këtë 30 korrik, "Niko". Një këngë që flet për zemërimin, betejën dhe shpengimin...

Grupi muzikor arbëresh “Shega” gati publikimin e albumit parë

Grupi muzikor arbëresh “Shega” po bëhet gati për publikimin e albumit të parë me këngë. Pjesë e këtij albumi pritet të jenë këngët “Drita”, “Lumturi”...

Grupi arbëresh “Shega” sjell këngën “Arianna”

Grupi i njohur arbëresh "Shega" ka sjellë këngën e tyre të re të titulluar "Arianna". Kjo është kënga e parë që del nga grupi me...

Të fundit

Daily Mail: Mbi 4 mijë shqiptarë kanë mbërritur në Britani me gomone këtë vit

Gazeta britanike “Daily Mail” raporton se deri tani, këtë vit, më shumë se 4000 shqiptarë kanë kaluar kanalin e La Manshit për të mbërritur...

Njohja e patentave nga Arabia Saudite, marrëveshja hyn në fuqi pas një muaji

Kanë përfunduar procedurat e marrëveshjes për njohjen reciproke të patentave mes Shqipërisë dhe Mbretërisë së Arabisë Saudite. Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton...

Emigrantët shqiptarë nisin kthimin drejt Greqisë, ja situata në 24 orët e fundit

Pas pushimeve në vendlindje emigrantët shqiptarë kanë nisur kthimin drejt shtetit grek. Pranë pikës së kalimit kufitar Kakavijë, gjatë ditës së sotme nuk janë shënuar...

Foto/ Ky është i riu shqiptar që humbi jetën në aksidentin tragjik në Itali

Ky është 19-vjeçari Xhuliano Këllici, shqiptari që humbi jetën mbrëmjen e së shtunës në një aksident tragjik në Treviso të Italisë. Mediat italiane shkruajnë Xhuljano...

15 gusht 1920 mbahej në Lushnje Kongresi i parë Arsimor

Pas fitores ushtarake e politike në Vlorë dhe çlirimit të tokave shqiptare të Veriut e të Verilindjes, u krijuan kushtet për t’u marrë më...