shega

E enjte, 28 Tetor, 2021
E enjte, 28 Tetor, 2021

ETIKETA

shega

Pas daljes së albumit, grupi arbëresh Shega koncerte në Kosovë e Shqipëri

Grupi muzikor arbëresh "Shega" do të nisë koncertet me Shqipërinë dhe Kosovën. Një javë më parë grupi publikoi edhe albumin e parë me këngë arbëreshe. Tashmë...

Grupi muzikor arbëresh “Shega” publikon albumin e parë

Grupi muzikor arbëresh “Shega” ka publikuar albumin e parë me këngë. Ishte vetë grupi që e bëri të ditur dhe datën e publikimit, pak...

SHEGA publikon “Niko”, kënga e zemërimit, betejës e shpengimit

Grupi muzikor arbëresh SHEGA ka publikuar këngën e tyre të re këtë 30 korrik, "Niko". Një këngë që flet për zemërimin, betejën dhe shpengimin...

Grupi muzikor arbëresh “Shega” gati publikimin e albumit parë

Grupi muzikor arbëresh “Shega” po bëhet gati për publikimin e albumit të parë me këngë. Pjesë e këtij albumi pritet të jenë këngët “Drita”, “Lumturi”...

Grupi arbëresh “Shega” sjell këngën “Arianna”

Grupi i njohur arbëresh "Shega" ka sjellë këngën e tyre të re të titulluar "Arianna". Kjo është kënga e parë që del nga grupi me...

Të fundit

Foto dite/ Protesta e komunitetit shqiptar sot në New York

Qindra shqiptarë kanë protestuar para disa orësh para Konsullatës së Serbisë në New York me kërkesën që shteti serb të mbajë përgjegjësi për krimet...

Itali/ Ambasada në Romë: Gati dokumentat deri më këtë datë

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Romë, Itali njofton qytetarët që kanë aplikuar për pasaportë dhe letërnjoftim deri më datën 15 tetor 2021, se...

Komuniteti Shqiptar i Selanikut, organizon fushatën e 5-të të dhurimit të gjakut

Komuniteti Shqiptar i Selanikut njofton se më datat 6 dhe 7 nëntor 2021, nga ora 9 deri më 12 në mesditë, në spitalin universitar...

SHBA/ Diaspora në Michigan kremton 150-vjetorin e lindjes së At Gjergj Fishtës

Nën organizimin e Shoqatës “Jehona e Malësisë”, u shënua në Michigan-SHBA, 150-vjetori i lindjes së njërit ndër figurat më të shquara kombëtare shqiptare, At...

Austri/ Ermonela Jaho, sërish në skenë me rolin e Adriana Lecouvreur

Sopranoja shqiptare me famë botërore Ermonela Jaho, ka debutuar në rolin e Adriana Lecouvreur, në operën me të njëjtin titull, në skenën e Operas...