restorant

E hënë, 25 Tetor, 2021
E hënë, 25 Tetor, 2021

ETIKETA

restorant

SHBA/ Restoranti i njohur i vëllezërve shqiptarë në Ann Arbor të Miçiganit

Jeff dhe Andy Demitri janë dy shqiptarët të cilët menaxhojnë restorantin Fletwood Diner në Ann Arbor, i cili ka hapur dyert normalisht pas vitit...

Zvicër/ Restoranti i shqiptarit në Stansstad merr një yll nga Guide-Michelin

Prej katër vitesh shqiptari Agron Tunprenkaj së bashku me Christoph Aebersold po menaxhon restorantin “Uniquisine” në Stansstad të Zvicrës. Biznesi i tyre ka rezultuar...

Mediat në New York: Shija e “Biftekut Skenderbeg” në restorantin shqiptar

Portali eater.com në New York i ka dedikuar një artikull restorantit shqiptar “Çka ka qëllue” i fokusuar te gatimet mesdhetare dhe ato tradicionale shqiptare. “Ju...

Një restorant arbëresh në zemër të Palermos

Në "Piazza Bologni", pjesa kryesore e qendrës historike të Palermos, ndodhet restoranti "I Cucci" i hapur nga tre vëllezër arbëreshë nga Hora e Arbëreshëve:...

Romë/ Historia e Ketit dhe Nikut dhe restoranti i tyre në rrugën ku u njohën

Vite më parë kur ishin studentë Keti Kamenica nga Korça dhe Kreshnik Myftari nga Durrësi u njohën në një nga rrugicat e Romës turistike,...

SHBA / Guvernatori i vendit në restorantin e vëllezërve shqiptarë

Bujar Vrenezi dhe Berat Vrenezi janë dy shqiptarë të suksesshëm nga Shkupi, të cilët prej vitesh jetojnë dhe punojnë në Danbury, Connecticut të Shteteve...

Të fundit

Itali/ Nis mësimi në shkollën “Naim Frashëri”

Më 23 tetor 2021 shkolla “Naim Frashëri” hapi dyrt më një ambient të ri për të rinisur vitin e shkollor me prezencën fizike të...

Ambasadorja shqiptare në Greqi takim me mjekët shqiptarë në Diasporë

Ambasadorja znj. Luela Hajdaraga, priti në ambietet e ambasadës një grup mjekësh shqiptarë me qëllim vendosjen e bashkëpunimit me komunitetin, promovimin e vlerave të...

SHBA / Promovohet libri i autores shqiptare në Kolegjin e Harvardit

Libri 'Barrë dhe Bekim' i autores shqiptare me bazë në Zvicër, Shqipe Sylejmani, u promovua për herë të parë në SHBA në Kolegjin e...

Fuqia e mediave për të ushtruar pushtet

Mediat nuk mund ta pasqyrojnë realitetin. E parë hollë, kjo as nuk është e mundur. Për ne, njerëzit, realiteti është i paarritshëm. Të arritshme...

SHBA/ Mjeku Arben Domi tregon a duhet marrë vaksina kundër gripit

Drejtori i zhvillimit të vaksinave pranë “Geovax” Arben Domi, gjatë një interviste për emisionin “Abc-ja e mëngjesit”, rekomandoi bërjen e vaksinës kundër gripit pavarësisht...