gazeta diapsora shqiptare

E shtunë, 18 Maj, 2024
E shtunë, 18 Maj, 2024

ETIKETA

gazeta diapsora shqiptare

Dy studiues shqiptarë pjesë e ekipit të Growth Lab në Harvard Center

Dy studiuesit shqiptarë Daniela Muhaj dhe Ermal Frashëri janë pjesë e ekipit të Growth Lab pranë Harvard Center for International Development. Ata po kontribuojnë në...

Rimëkëmbja e turizmit, BERZH mbështet Shqipërinë

Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) në bashkëpunim me Organizatën Botërore të Turizmit të Kombeve të Bashkuara kanë shprehur mbështetjen e tyre për...

Zvicër / Florian Rexhepi, “heroi” shqiptar më i shpejtë se zjarrfikësit

Një i ri shqiptar dhe një miku i tij zvicerian, arritën të vepronin me shpejt se njësia zjarrfikëse e qytetit, në momentin që në...

Ylfete Fanaj, zyrtarisht Presidentja e parë shqiptare e Parlamentit të Lucernës

Ylfete Fanaj ka marrë zyrtarisht sot postin e Presidentes në Parlamentin e Lucernës Me 3925 vota, ajo fitoi të drejtën të përfaqësojë elektoratin dhe partinë...

Ministri Majko: Vota e emigrantëve, e drejtë Kushtetuese, nuk mund të negociohet

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko ka folur për garantimin e të drejtës së votës për shtetasit shqiptarë që jetojnë jashtë. “Kjo është një...

Të fundit

Zgjohet opozita:Vota e Diasporës të peshojë njësoj si e shqiptarëve brenda vendi

Vota e diasporës është kthyer sërish në vëmendje të politikës shqiptare, pas njoftimit të turit të takimeve të kryeministrit Rama në Diasporë, të nisur...

Artisti Adem Dalipi vendos shallin me shqiponjë ditën e diplomimit në SHBA

Adem Dalipi, artisti me origjinë shqiptare i lindur në Shtetet e Bashkuara të  Amerikës po ngjit me shpejtësi shkallët e suksesit përtej oqeanit. Por...

Njohja e pensioneve me Italinë, takimi i parë zbatues nis më 18 qershor

Ministri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Blendi Gonxhja bëri të ditur sot se takimi i parë zbatues i marrëveshjes me Italinë për njohjen e...

Mirënjohje për mbështetjen Kanadeze, Diaspora fushatë dhurimi gjaku

Me rastin e 25 vjetorit të arritjes së refugjatëve të Kosovës në Kanada dhe në shenjë mirënjohje ndaj Forcave të Armatosura Kanadeze e popullit...

Itali/ Kompania shqiptare vlerësohet më e mira për sigurinë financiare

Mes 100 kompanive të vlerësuara në Romë në garën e çmimeve Industria Felix është edhe një kompani shqiptare. Në aktivitetin e cili numëron edicionin...