ekokrye

E premte, 9 Qershor, 2023
E premte, 9 Qershor, 2023

ETIKETA

ekokrye

Biznes përtej kufijve, njihemi me praktikat e të bërit biznes në Greqi

Dhoma e Biznesit të Diasporës Shqiptare në bashkëpunim me Kreston Albania, zhvilluan takimin e dytë të ciklit “Doing business across borders”. Këtë takim tema...

Biznes përtej kufijve, Dhoma e Biznesit të Diasporës seri takimesh informuese

Dhoma e Biznesit të Diasporës Shqiptar ka nisur ditën e djeshme një seri ciklesh informuese në lidhje me aspekte të rëndësishme të legjislacionit fiskal...

Dhoma e Biznesit të Diasporës rrjetëzim me sipërmarrësit në Britani

Dhoma e Biznesit të Diasporës Shqiptare ka organizuar fundjavën që lamë pas aktivitetin “Me zemër dhe mendje nga Shqipëria”. I pari aktivitet që Dhoma...

Forbes: Troja Holding historia e suksesshme e një sipërmarrjeje shqiptare

E pranishme në disa tregje evropiane, “Troja Holding” është një grup i përbërë nga kompani të ndryshme dhe synimi i të cilit është të...

Rrjeti i Bizneseve Shqiptare në Evropë vizitë te bizneset shqiptare në Turqi

Rrjeti i Bizneseve Shqiptare në Evropë së bashku me presidentin e nderit të Dhomës së Biznesit të Diasporës, z. Lazim Destani kanë zhvilluar një...

Misioni i bukur i Dhomës është promovimi i vlerave sipërmarrëse përtej kufijve

Fluturimi i radhës drejt krenarisë shqiptare nëpër botë, ishte destinacioni i Suelës, në Nurnberg, Gjermani. 20 vjetori i kompanisë së saj, “Maklerbuero Suela Haehnlein”, (Shitje...

Dhoma e Tregtisë së Athinës krijon komisionin e biznesit greko-shqiptar

Komuniteti Shqiptar, me iniciativën e përfaqësuesit të tij në Dhomën e Tregtisë së Athinës, z. Kristaq Konduri ka krijuar komisionin e biznesit greko-shqiptar brenda...

Nis punën ALPEX, bursa e energjisë për Shqipërinë dhe Kosovën

Bursa shqiptare e energjise ALPEX është pritur prej kohësh nga ana e bizneseve prodhuese të vendit ALPEX do të arrijë një optimizim...

Brenda 4 viteve gati autostrada Janinë-Kallpaq-Kakavijë ja detajet

Në fazën finale të realizimit ka hyrë projekti i segmentit rrugor Janinë-Kallpaq-Kakavijë që lidh kryeqytetin e zonës greke të Epirit me Shqipërinë. Në 2 shkurt...

7.5 mln të huaj vizituan Shqipërinë në 2022, ikjet e shqiptarëve rriten me 40%

Numri i të huajve që po vizitojnë Shqipërinë për qëllime turistike po rritet vit pas viti, por nga ana tjetër, infrastruktura për të ofruar...

Të fundit

Napoli kryeqyteti i arbëreshëve

Dikush ka thënë që Napoli është nga ato qytete që kalon nga 1 deri tek 10 pa kaluar nga 0 deri 9. Për të...

Çmim i parë për poeten Irma Kurti në SHBA

Një tjetër vlerësim për krijimtarinë e poetes shqiptare Irma Kurti, e cila vlerësohet me çmim të parë në Amerikë në konkursin letrar “Poetry Thymes...

Shkolla “Gjuha Jonë”  në Philadelphia kremton mbylljen e vitit mësimor

4 Qershori 2023 nuk mund të konsiderohej për gjithë komunitetin shqiptar të Filadelfias thjesht si Dita e mbylljes së vitit mësimor 2022-2023 në shkollën...

Je në Prishtinë? Mos e humb prezantimin e Abetares Mbarëkombëtare

Me moton “Libri triumfon” ditën e djeshme është çelur edicioni i 23-të i Panairit të Librit në Prishtinë . Një aktivitet ku është paralajmëruar të...

Takim me kryesinë e “Shkollës Shqipe” në Zvicër

Në prag të përfundimit të vitit shkollor 2022/2023, të mësimit shqip në Zvicër  sot  në mjediset e Ambasadës së Shqipërisë u organizua një takim...