Kinema

E premte, 28 Janar, 2022
E premte, 28 Janar, 2022

Kinema

“Zgjoi” vazhdon suksesin, shfaqet sot në kinemanë e famshme të Los Angeles

Njëri ndër filmat më të suksesshëm në kinematografinë e...

“Vera Andrron Detin” edhe në Festivalin e Filmit në Peru

Filmi me regji të Kaltrina Krasniqit, “Vera Andrron Detin”...

Dua Lipa takohet me regjisoren e filmit “Zgjoi” në Washington DC

Këngëtarja Dua Lipa ka qenë e pranishme në shfaqjen...

Kroaci/ Teatri Mërgimtari sjell premierën “Pacienti i doktor Frojdit”

Teatri Mërgimtari në Kroaci prezanton premierën “Pacienti i doktor...

“Zgjoi”, filmi më i mirë edhe në festivalin gjerman në Brunswick

Filmi kosovar, “Zgjoi” po vazhdon me suksese të njëpasnjëshme...

“Zgjoi” shfaqet edhe në New York, në premierë ishte edhe kongresmeni Eliot Engel

Filmi kosovar “Zgjoi” është dhënë premierë edhe në Shtetet...

Dy filma shqiptarë në Festivalin e Stokholmit

Në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Stokholm që mbahet...

Filmi “Love” në festivalin e filmit europian në Calgary

“Love (Dashuri) është filmi me të cilin “Albanian -Canadian...

Shiten të gjitha biletat për filmin “Zgjoi” në Amerikë

Në New York të Shteteve të Bashkuara të Amerikës...

Yllka Gashi, aktorja më e mirë në Festivalin e Filmit në Valladolid

Yllka Gashi është shpallur fituese e çmimit për aktoren...

“Zgjoi” vazhdon suksesin, shfaqet sot në kinemanë e famshme të Los Angeles

Njëri ndër filmat më të suksesshëm në kinematografinë e...

“Vera Andrron Detin” edhe në Festivalin e Filmit në Peru

Filmi me regji të Kaltrina Krasniqit, “Vera Andrron Detin”...

Dua Lipa takohet me regjisoren e filmit “Zgjoi” në Washington DC

Këngëtarja Dua Lipa ka qenë e pranishme në shfaqjen...

Kroaci/ Teatri Mërgimtari sjell premierën “Pacienti i doktor Frojdit”

Teatri Mërgimtari në Kroaci prezanton premierën “Pacienti i doktor...

“Zgjoi”, filmi më i mirë edhe në festivalin gjerman në Brunswick

Filmi kosovar, “Zgjoi” po vazhdon me suksese të njëpasnjëshme...

“Zgjoi” shfaqet edhe në New York, në premierë ishte edhe kongresmeni Eliot Engel

Filmi kosovar “Zgjoi” është dhënë premierë edhe në Shtetet...

Dy filma shqiptarë në Festivalin e Stokholmit

Në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Stokholm që mbahet...

Filmi “Love” në festivalin e filmit europian në Calgary

“Love (Dashuri) është filmi me të cilin “Albanian -Canadian...

Shiten të gjitha biletat për filmin “Zgjoi” në Amerikë

Në New York të Shteteve të Bashkuara të Amerikës...

Yllka Gashi, aktorja më e mirë në Festivalin e Filmit në Valladolid

Yllka Gashi është shpallur fituese e çmimit për aktoren...

Të fundit

Medalioni i parë i Gjergj Kastritot Skënderbeut nga viti 1449 që ruhet në Zagreb

Studimet dhe hulumtimet shkencore për epokën e Skenderbeut, po japin rezultate të reja në fusha dhe lëmi të ndryshme, për të cilat më parë...

Britania heq kufizimet anti-COVID-19

Britania e Madhe duke filluar nga sot ka hequr masat kundër koronavirusit të ri (COVID-19), përveç izolimit në rast infektimi. Në njoftimin nga Ministria e...

30 milionë euro për Armando Brojën, lojtari shqiptar më i paguar

Armando Broja është lojtari shqiptar më i kërkuar i momentit. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare po shkëlqen me Southampton këtë sezon në Premier League dhe...

EMA miraton pilulën e parë kundër COVID

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) njoftoi të enjten se ka miratuar pilulën anti-COVID-19 të Pfizerit, Paxlovid, duke u bërë ilaçi i parë antiviral që...

Dy shqiptarë të nominuar për “iHeart Radio Music Awards 2022”

Nominimet për çmimet e iHeartRadio Music Awards 2022 u shpallën të enjten nga iHeartMedia dhe FOX Entertainment. Çmimet muzikore iHeartRadio nderojnë artistët dhe këngët më...