Ekonomi

E shtunë, 20 Prill, 2024
E shtunë, 20 Prill, 2024

Ekonomi

Pulja-Shqipëri/ Në San Dana integrimi kalon nga kultura e ekonomia

Duke synuar të projektojë rajonin jugor italian të Puljas...

Turizmi në Shqipëri/ Vendin e parë e zënë shqiptarët e Kosovës

Shqipëria po bëhet gati të presë një numër rekord...

Shqipëria, e para në rajon për parqet e erës

Më datën 25 korrik 2023, Ministria e Energjisë dhe...

“Shqipëria, vendi që i ka të gjitha”,DW e krahason me Maldivet e malet e Zvicrës

”Këtu nuk janë Maldivet. Këtu nuk është Skocia apo...

Dhoma e Biznesit të Diasporës në forumin e Dubrovnikut organizuar nga OECD

Dhoma e Biznesit të Diasporës Shqiptare mmori pjesë në...

“The Telegraph”: Shqipëria ndër vendet më të mira në Ballkan për t’u vizituar

Prestigjiozja britanike “The Telegraph” i ka kushtuar një shkrim vendeve...

Kryebashkiaku Eric Adams takohet me aktivist dhe biznesmen shqiptar në Bronx

Kryetari i Bashkisë së Nju Jorkut Eric Adams, në...

Remitancat në Kosovë arrijnë vlerën e 1.22 miliard euro

Diaspora vazhdon të jetë njëra ndër shtyllat kryesore për...

Filantropi Lazim Destani në Lucern, në tubimin e Rrjetit të Bizneseve Shqiptare

Nën organizimin e Rrjeti i Bizneseve Shqiptare në Zvicrën...

Pulja-Shqipëri/ Në San Dana integrimi kalon nga kultura e ekonomia

Duke synuar të projektojë rajonin jugor italian të Puljas...

Turizmi në Shqipëri/ Vendin e parë e zënë shqiptarët e Kosovës

Shqipëria po bëhet gati të presë një numër rekord...

Shqipëria, e para në rajon për parqet e erës

Më datën 25 korrik 2023, Ministria e Energjisë dhe...

“Shqipëria, vendi që i ka të gjitha”,DW e krahason me Maldivet e malet e Zvicrës

”Këtu nuk janë Maldivet. Këtu nuk është Skocia apo...

Dhoma e Biznesit të Diasporës në forumin e Dubrovnikut organizuar nga OECD

Dhoma e Biznesit të Diasporës Shqiptare mmori pjesë në...

“The Telegraph”: Shqipëria ndër vendet më të mira në Ballkan për t’u vizituar

Prestigjiozja britanike “The Telegraph” i ka kushtuar një shkrim vendeve...

Kryebashkiaku Eric Adams takohet me aktivist dhe biznesmen shqiptar në Bronx

Kryetari i Bashkisë së Nju Jorkut Eric Adams, në...

Remitancat në Kosovë arrijnë vlerën e 1.22 miliard euro

Diaspora vazhdon të jetë njëra ndër shtyllat kryesore për...

Filantropi Lazim Destani në Lucern, në tubimin e Rrjetit të Bizneseve Shqiptare

Nën organizimin e Rrjeti i Bizneseve Shqiptare në Zvicrën...

Të fundit

At Bellusci kujton në 100-vjetorin e lindjes profesorin e madh Jup Kastrati

Arbëreshi At Antonio Bellusci, kujton mikun e tij me rastin e 100- vjetorit të lindjes së tij me anë të një interviste. At Bellusci, sot...

Ramë Lahaj dhe Dëshira Ahmeti shkelqejnë në koncertin e ST. George Theater

Diaspora shqiptaro-amerikane nga zonat e trishtetëshit New York, New Jersey, Connecticut dhe më gjerë morën pjesë në koncertin gala që u shfaq në “St....

“Hënë e përgjakur” eklips në New York  

Eklipsi kaloi dhe pranë Shkollës sonë “Susan E. Wagner” high school dhe natyrisht kureshtjen e kisha të padurueshme. I vura syzet dhe unë pashë...

“Mama Klorin” një histori universale emigracioni

Pak ditë më parë në ambientet e Universitetit New York College, në Athinë, u zhvillua promovimi i projektit “Mama Klorin”, me ideatore artisten Doreida...

SHBA/ Më 19 maj në New York mbahet panairi i tretë “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”

Për të tretin vit radhazi do të organizohet në New York panairi shqiptar “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”. Kjo traditë festive nisi në vitin 2022 me rastin...