Prezantohet në Bari libri i autorit Eqrem Çabej

E premte, 3 Dhjetor, 2021
E premte, 3 Dhjetor, 2021

Prezantohet në Bari libri i autorit Eqrem Çabej

U prezantua dje në Bari, libri “Tra gli albanesi d’Italia, studi e ricerche sugli Arbëresh” (Mes shqipatereve te Italise, studime dhe kerkime arbereshe), i Eqrem Çabejit, botuar nga shtëpia botuese Besa. Në prezantim morën pjesë Kryetarët e komunave arbereshe të Grecit, Nicola Norcia dhe të Casalvechio di Puglia, Noe Andreano, profesorë të Universitetit të Barit, artistë, studentë, bashkëqytetarë, anëtarë të shoqatës “Le Aquile di Seta”, e miq italianë.
Konsullja e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Bari Gentiana Mburimi, studiesi Donato Martucci, Brikena Çabej, si dhe botuesi Livio Muci, folën mbi jetën dhe veprën e figurës së shquar të Eqrem Çabejit.
Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. 
U prezantua dje në Bari, libri “Tra gli albanesi d’Italia, studi e ricerche sugli Arbëresh” (Mes shqipatereve te Italise, studime dhe kerkime arbereshe), i Eqrem Çabejit, botuar nga shtëpia botuese Besa. Në prezantim morën pjesë Kryetarët e komunave arbereshe të Grecit, Nicola Norcia dhe të Casalvechio di Puglia, Noe Andreano, profesorë të Universitetit të Barit, artistë, studentë, bashkëqytetarë, anëtarë të shoqatës “Le Aquile di Seta”, e miq italianë.
Konsullja e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Bari Gentiana Mburimi, studiesi Donato Martucci, Brikena Çabej, si dhe botuesi Livio Muci, folën mbi jetën dhe veprën e figurës së shquar të Eqrem Çabejit.
Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.