Kthehet nga SHBA-ja, biznesmeni shqiptar synon të investoi në komunën e Likovës

E shtunë, 27 Nëntor, 2021
E shtunë, 27 Nëntor, 2021

Kthehet nga SHBA-ja, biznesmeni shqiptar synon të investoi në komunën e Likovës

Gjatë ditës së djeshme kandidati i opozitës shqiptare për Kryetar Komune të Likovës, Arsim Idrizi mirëpriti biznesmenin e suksesshëm dhe veprimtarin e madh të mërgatës shqiptare nga Amerika, Sahit Muja.

Si biznesmen i njohur me kompaninë  “Albanian Minerals”, Muja shfaqi interes të veçantë për rikthimin në funksion të minierës së Llojanit.

Postimi i plotë i kandidatit Idrizi:

“Sot prita në Komunën tonë biznesmenin e suksesshëm dhe veprimtarin e madh të mërgatës shqiptare nga Amerika, z. Sahit Muja.

Si biznesmen i dëshmuar me kompaninë e xeheve “Albanian Minerals”, ai shfaqi interes të veçantë për rikthimin në funksion të minierës së Llojanit.

Shpresoj që 17 tetori të jetë një ditë fitoreje për Likovën dhe e ardhmja të na sjellë më shumë vende pune dhe një Komunë të zhvilluar.

E falënderoj z. Muja për vizitën dhe uroj të kemi lajme të mira.”

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. 

Gjatë ditës së djeshme kandidati i opozitës shqiptare për Kryetar Komune të Likovës, Arsim Idrizi mirëpriti biznesmenin e suksesshëm dhe veprimtarin e madh të mërgatës shqiptare nga Amerika, Sahit Muja.

Si biznesmen i njohur me kompaninë  “Albanian Minerals”, Muja shfaqi interes të veçantë për rikthimin në funksion të minierës së Llojanit.

Postimi i plotë i kandidatit Idrizi:

“Sot prita në Komunën tonë biznesmenin e suksesshëm dhe veprimtarin e madh të mërgatës shqiptare nga Amerika, z. Sahit Muja.

Si biznesmen i dëshmuar me kompaninë e xeheve “Albanian Minerals”, ai shfaqi interes të veçantë për rikthimin në funksion të minierës së Llojanit.

Shpresoj që 17 tetori të jetë një ditë fitoreje për Likovën dhe e ardhmja të na sjellë më shumë vende pune dhe një Komunë të zhvilluar.

E falënderoj z. Muja për vizitën dhe uroj të kemi lajme të mira.”

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.