20-vjeçari shqiptar që po “shpërthen” në futbollin anglez, sot shënoi sërish

E mërkurë, 15 Maj, 2024

Mesfushori i talentuar shqiptar Anis Mehmeti i ka hapur rrugën drejt fitores skuadrës ti “Wycombe Wanderers”.

Anis Mehmeti ka lindur në Angli dhe dy vitet e fundit talenti i tij nuk ka mbetur në hije. Ai ka arritur të tregojë vlerat e tij në futbollin anglez.

Futbollisti 20-vjecar luan me skuadrën angleze, “Wycombe Wanderers” dhe në ndeshjen e sotme goli i tij ishte nisja e përmbysjes së rezultatit 2 me 0 ndaj Hadersfilldit, që më pas përfundoi në 3 me 2 në favor të “Wycombe Wanderers”.

Ky është goli i dytë për Mehmetin këtë sezon, pas atij të shënuar në barazimi 1-1  ndaj QPR në dhjetor të vitit të kaluar.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.