Itali/ Tare dhe Strakosha shërohen nga COVID-19, por portieri duhet të presë

E mërkurë, 2 Dhjetor, 2020
E mërkurë, 2 Dhjetor, 2020

Itali/ Tare dhe Strakosha shërohen nga COVID-19, por portieri duhet të presë

Pas Thomas Strakoshës edhe Igli Tare ka rezultuar i negativizuar me COVID-19, e kështu shqiptarët e Lacios mund të marrin frymë të qetë.

Drejtori sportiv i Lacios, Tare ishte infektuar para dy javësh dhe lajmin e konfirmoi vetë presidenti i klubit Klaudio Lotito.

Tamponët e të enjtes e kanë nxjerrë Taren negativ, ashtu si Thomas Strakoshën i cili në në fund ka lënë karantinën pas një muaji shumë të turbullt.

Por dita e sotme nuk ka qenë plotësisht e lumtur për Thomas Strakoshën. Portieri kuqezi mund të kthehej në stërvitje, por trajneri Simone Inzagi ka bërë të qartë se ai nuk do të aktivizohej ndaj Krotones. “Sot u kthye edhe Strakosha, ndonëse nuk besoj se ia del për Krotonen”, tha trajneri para mediave, duke konfirmuar përsëri Pepe Reinën në portë

Pas Thomas Strakoshës edhe Igli Tare ka rezultuar i negativizuar me COVID-19, e kështu shqiptarët e Lacios mund të marrin frymë të qetë.

Drejtori sportiv i Lacios, Tare ishte infektuar para dy javësh dhe lajmin e konfirmoi vetë presidenti i klubit Klaudio Lotito.

Tamponët e të enjtes e kanë nxjerrë Taren negativ, ashtu si Thomas Strakoshën i cili në në fund ka lënë karantinën pas një muaji shumë të turbullt.

Por dita e sotme nuk ka qenë plotësisht e lumtur për Thomas Strakoshën. Portieri kuqezi mund të kthehej në stërvitje, por trajneri Simone Inzagi ka bërë të qartë se ai nuk do të aktivizohej ndaj Krotones. “Sot u kthye edhe Strakosha, ndonëse nuk besoj se ia del për Krotonen”, tha trajneri para mediave, duke konfirmuar përsëri Pepe Reinën në portë