Yuri Kim

E premte, 19 Prill, 2024
E premte, 19 Prill, 2024

ETIKETA

Yuri Kim

Ermonela Jaho me Yuri Kim: Disa shpirtra kuptojnë njëri-tjetrin pas takimit

Sopranoja shqiptare me famë botërore Ermonela Jaho është takuar me mbasadoren amerikane në Shqipëri Yuri Kim duke bërë të ditur dhe miqësinë e tyre. Në...

“Fulbright”, Yuri Kim- studentëve: Kontribuoni në fuqizimin e Shqipërisë

Ambasadorja e SHBA në Shqipëri bashkë me ministren e Arsimit Evis Kushi i kanë dorëzuar studentëve përfitues të bursave Fulbright dhe Humphrey, certifikatat e...

Yuri Kim për Skënderbeun: Për guximin e tij është nderuar në të gjithë botën

6 maji është dita e lindjes së Heroit tonë Kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeut, i cili për herë të parë e pa dritën e diellit...

Ambasadorja Kim: E gjithë bota duhet të mësojë nga harmonia fetare në Shqipëri

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka postuar një fotografi ku ndodhet së bashku me liderë të ndryshëm religjiozë, ku si urim për Pashkët ka evidentuar...

Pavarësia e SHBA, mesazhi i Kim: Amerikanët dhe shqiptarët gjithmonë të bashkuar

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonë, Yuri Kim,  me anë të një mesazhi bër publik në mediat sociale ka uruar...

SHBA / 800 mijë dollarë për restaurimin e objekteve të trashëgimisë kulturore 

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ishte në qytetin e Krujës me ministren e Kulturës, Elva Margariti, nga ku nënshkroi një grant prej rreth 800,000 dollarë...

Dy shqiptarë të tjerë në akademitë elitare ushtarake amerikane

Pak ditë pas lajmit të mirë për diplomimin e dy shqiptarëve nga Kosova në akademinë elitare ushtarake West Point, vjen një tjetër lajm për...

Ambasadorja amerikane Yuri Kim: Tre përparësitë e mia në Shqipëri

Ambasadorja amerikane Yuri Kim zbulon tre përparësitë kryesore të punës së saj në Shqipëri. Vetëm disa ditë pasi filloi mandatin si Ambasadore...

SHBA, mbi 2 milionë dollarë për Shqipërinë për të luftuar koronavirusin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dhuruar mbi 2 milionë dollarë për Shqipërinë për të përballuar pandeminë e koronavirusit. Në një postim në Twitter, ambasadorja...

Të fundit

At Bellusci kujton në 100-vjetorin e lindjes profesorin e madh Jup Kastrati

Arbëreshi At Antonio Bellusci, kujton mikun e tij me rastin e 100- vjetorit të lindjes së tij me anë të një interviste. At Bellusci, sot...

Ramë Lahaj dhe Dëshira Ahmeti shkelqejnë në koncertin e ST. George Theater

Diaspora shqiptaro-amerikane nga zonat e trishtetëshit New York, New Jersey, Connecticut dhe më gjerë morën pjesë në koncertin gala që u shfaq në “St....

“Hënë e përgjakur” eklips në New York  

Eklipsi kaloi dhe pranë Shkollës sonë “Susan E. Wagner” high school dhe natyrisht kureshtjen e kisha të padurueshme. I vura syzet dhe unë pashë...

“Mama Klorin” një histori universale emigracioni

Pak ditë më parë në ambientet e Universitetit New York College, në Athinë, u zhvillua promovimi i projektit “Mama Klorin”, me ideatore artisten Doreida...

SHBA/ Më 19 maj në New York mbahet panairi i tretë “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”

Për të tretin vit radhazi do të organizohet në New York panairi shqiptar “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”. Kjo traditë festive nisi në vitin 2022 me rastin...