mjeket shqiptare

E mërkurë, 22 Maj, 2024
E mërkurë, 22 Maj, 2024

ETIKETA

mjeket shqiptare

“Buzëqeshje nën maskë”, mjekët shqiptarë në SHBA bëjnë vaksinën anti-COVID

Në Shtetet e Bashkuara prej disa ditësh tashmë ka nisur programi i vaksinimit anti-COVID, ku pas Pfizer u miratua dhe vaksina e Moderna. Bluzat...

Itali/ Mjeket shqiptare në vijën e parë të frontit të luftës ndaj Covid-19

Urgjenca sanitare e krijuar nga pandemia e Covid-19, e ka ndryshuar në mënyrë radikale jetën e qytetare në Itali, por në veçanti modifikoi shërbimin...

Mjekët / Suksesi i sistemit gjerman në përballjen me Covid-19

Sot të gjithë njerëzit mund të pyesin se si u bë Gjermania protagoniste e skenës botërore të mjekësisë në luftën ndaj Covid-19. Dr. Xheni...

Mjekët shqiptarë: Rrezikojmë të rimbyllemi, duhet të përshtatemi me jetën e re

Një grup prej 5000 mjekësh dhe specialistësh të Shëndetësisë nga Shqipëria dhe Diaspora i bëjne thirrje shqiptarëve që të respekojnë masat për Koronavirusin. Nëpërmjet një...

Gjermani/ Shoqata e Mjekëve seminar on line për programet e sigurimit të mjekëve

Pasojat e shkaktuara nga COVID - 19 duket se do të mbajnë gjatë në ankth shoqërinë, jo vetëm ndaj rrezikut të infektimit por edhe...

Pandemia Covid-19 / Ndihma e mjekëve shqiptarë ndaj bashkatdhetarëve në Gjermani

Mjekët Shqiptarë në Gjermani përbëjnë një pjesë shumë të rëndësishme të sistemit shëndetësor gjerman. Ata janë shndërruar në një lokomotivë të jashtëzakonshme në luftën...

Të fundit

Marjana Bulku, prezantoi në Nju Jork, librin e saj “Një jetë disa histori”

Gazetarja Marjana Bulku-Zeneli, prezantoi të shtunën e kaluar në “The Producers Club Theater”, në qytetin e New York-ut, librin e saj "Një jetë disa...

Panairi “Gjergj Kastriot Skënderbeu“ bashkon sërish shqiptarët e Amerikës

Gjergji, Heroi Kombëtar gjithmonë i ka bërë bashkë shqiptarët. Porosia e fundit e tij do të ndriçojë si Dielli brez pas brezi sa të...

Abetarja që shkruan histori suksesi

Mirënjohje nga Qendra e Studimeve në Kalabri. Tani e njëmbëdhjetë vjet A-B-C – Fibel, Abetarja e parë në Austri, e financuar dhe botuar nën...

Vëllezërit sipërmarrës Adi dhe Eddie Veseli, një histori suksesi në Diasporë  

Në muajin e trëndafilave në maj, z. Eddie Veseli bashkë me familjen e tij hapën restorantin më të ri “Allendale Steak” sipas emrit të...

Zgjohet opozita:Vota e Diasporës të peshojë njësoj si e shqiptarëve brenda vendi

Vota e diasporës është kthyer sërish në vëmendje të politikës shqiptare, pas njoftimit të turit të takimeve të kryeministrit Rama në Diasporë, të nisur...