kakavije

E enjte, 5 Gusht, 2021
E enjte, 5 Gusht, 2021

ETIKETA

kakavije

Radhë të gjata në Kakavijë, kontrolle strikte në kufi me Greqinë

Në pikën kufitare të Kakavijës vijon të jetë i lartë numri i personave të cilët hyjnë drejt tokës shqiptare. Prej disa ditësh tashmë numri...

Greqia mbyll Kakavijën/ Pezullohet puna, rradhë të gjatë në të dy anët e Doganës

Qindra qytetarë, dhjetëra kamionë, autobusë dhe vetura të vogla janë bllokuar mëngjesin e sotëm në Pikën e Kalimit Kufitar të Kakavijës. Sipas informacioneve të...

Greqia hapi kufijtë/ Radhë të gjata në Kakavijë, lejohet kalimi i autobusëve

Edhe ditën e sotme (25 qershor) ka rradhë në Pikën Kufitare Greke të Kakavijës. Me qindra shtetas shqiptarë kanë qëndruar me orë të tëra...

Sot ndryshojnë kuotat në Kakavijë, ja sa persona mund të kalojnë

Nga dita e sotme nga Kakavija në Greqi do të lejohet të hyjnë 1500 persona në ditë. Dy ditë më parë Greqia publikoi në fletoren...

Ku duhet të regjistroheni nëse doni të shkoni për punë sezonale në Greqi

Edhe pse Europa ka nisur hapjen graduale, Greqia vijon të ruajë masa të ashpra sa i përket kufirit me Shqipërinë dhe hyrjet e shtetasve...

Defekt në skaner, radhë kilometrike kamionësh në Kakavijë

Radhë e gjatë kamionësh është krijuar në pikën Kufitare të Kakavijës. Mësohet se shkak për këtë është bërë një defekt në skaner që prej...

Greqia lë në fuqi të njëjtat masa për Kakavijën, Qafë Bota vijon e mbyllur

Qeveria greke ka vendosur të mbajë të mbyllur deri më 22 mars pikën kufitare të Qafë Botës në Sarandë, ndërsa për Kakavijën qëndrojnë në...

Ashpërsohen masat, kufizohet lëvizja edhe nga pika kufitare e Kakavijës

Teksa më herët është bërë e ditur se pika kufitare e Kapshticës do të qëndrojë e mbyllur deri më 8 mars, Greqia ashpërson masat...

Grevë e punonjësve grekë, ndërpritet puna ditën e mërkurë në doganën e Kakavijës

Policia kufitare e Kakavijës bën të ditur se të mërkurën më 17 shkurt dogana nuk do të funksionojë. Kjo për shkak të një greve...

Rregullat e reja për hyrje daljet nga Greqia, çfarë duhet të dimë

Personat me origjinë greke, shqiptarët me leje qëndrimi helene dhe shtetasit minoritarë me kartë të veçantë si dhe trupi diplomatik lejohen aktualisht të udhëtojnë...

Të fundit

Prag fundjave, fluks turistësh nga Kosova për në Shqipëri

Afrimi i fundjavës dhe java e parë e gushtit po risjell fluksin e turistëve nga Kosova drejt Shqipërisë. Mediat kosovare raportojnë se në Vërmicë këtë...

Dua Lipa “jehonë” në media, Daily Mail artikull për këngëtaren dhe Shqipërinë

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa po shijon prej disa ditësh pushimet në jug të Shqipërisë, bashkë me familjen dhe partnerin e saj Anwar...

Kishin ardhur me pushime nga Suedia, humb jetën tragjikisht i mituri

Një fëmijë 3-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti tragjik. Mjeti që drejtohej nga nëna e tij 38-vjeçare ka humbur kontrollin dhe...

Rikthehet Mural Fest Tirana, marrin pjesë artistë nga e gjithë bota

Nga 24 gushti, artistë nga e gjithë bota do të udhëtojnë drejt Tiranës për artin e magjishëm të ngjyrave murale. Lajmin e mirë e ka...

Nata e shqiptarëve në Champions League, shënojnë Muçi dhe Uzuni

Ditën e djeshme janë luajtur 3 ndeshje të eleminatoreve të Champions League. Me plot gojë mund të thuhet se vërtet ka qenë një mbrëmje...