Hersi Matmuja

E enjte, 28 Tetor, 2021
E enjte, 28 Tetor, 2021

ETIKETA

Hersi Matmuja

Merr jetë “Gjallica International Festival”/ Hersi Matmuja sjell festën në Kukës

Një festival për njohjen e traditave shqiptare është synimi i Hersi Matmujës përmes festivalit në Kukës, prej nga është dhe prejardhja e saj, "Gjallica...

Plani i Hersi Matmuja: Një festival për njohjen e traditave shqiptare

Këngëtarja shqiptare Hersi Matmuja, jeton në Itali prej më shumë se 10 vitesh. Së fundmi ajo ka publikuar këngën më të re të quajtur "Kënga...

Hersi Matmuja sjell “Kënga e Çobanit” me bukuritë e Kukësit

Këngëtarja shqiptare në Itali, Hersi Matmuja ka sjellë për publikun një këngë shqiptare të trevës së Kukësit, "Kënga e Çobanit". Kjo këngë ëshë një nga...

Itali/ “Hana në gegë”, Hersi Matmuja në tingujt e Kombeve

Festivali "Nën tingujt e Kombeve" ka përfshirë këtë vit dhe Hersi Matmuja, këngëtare dhe perkusioniste shqiptare, i njohur gjithashtu për përfaqësimin e Shqipërisë në...

Itali/ Hersi Matmuja rrëfen detaje nga projekti “Ninull”

Këngëtarja shqiptare Hersi Matmuja, e cila jeton në Itali, në një intervistë për “OGAE Itali” tregon për albumin e saj të fundit “Ninull”, i...

Të fundit

Itali/ Ambasada në Romë: Gati dokumentat deri më këtë datë

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Romë, Itali njofton qytetarët që kanë aplikuar për pasaportë dhe letërnjoftim deri më datën 15 tetor 2021, se...

Komuniteti Shqiptar i Selanikut, organizon fushatën e 5-të të dhurimit të gjakut

Komuniteti Shqiptar i Selanikut njofton se më datat 6 dhe 7 nëntor 2021, nga ora 9 deri më 12 në mesditë, në spitalin universitar...

SHBA/ Diaspora në Michigan kremton 150-vjetorin e lindjes së At Gjergj Fishtës

Nën organizimin e Shoqatës “Jehona e Malësisë”, u shënua në Michigan-SHBA, 150-vjetori i lindjes së njërit ndër figurat më të shquara kombëtare shqiptare, At...

Austri/ Ermonela Jaho, sërish në skenë me rolin e Adriana Lecouvreur

Sopranoja shqiptare me famë botërore Ermonela Jaho, ka debutuar në rolin e Adriana Lecouvreur, në operën me të njëjtin titull, në skenën e Operas...

Mjeku shqiptar në Britani: Delta Plus jo shqetësues

Mjeku pranë Shërbimit Kombëtar Spitalor britanik, Baki Ejupi, gjatë një interviste theksoi se mutacioni i ri Delta Plus nuk paraqet një shqetësim për faktin...