Hersi Matmuja sjell “Kënga e Çobanit” me bukuritë e Kukësit

E enjte, 28 Tetor, 2021
E enjte, 28 Tetor, 2021

Hersi Matmuja sjell “Kënga e Çobanit” me bukuritë e Kukësit

Këngëtarja shqiptare në Itali, Hersi Matmuja ka sjellë për publikun një këngë shqiptare të trevës së Kukësit, “Kënga e Çobanit”.

Kjo këngë ëshë një nga perlat e muzikës shqiptare e realizuar nga Rexhep Kovaçi. Videoklipi i këngës së Hersit na njeh me bukuritë e kësaj zone shqiptare.

Këngëtarja shqiptare Hersi Matmuja, jeton në Itali prej më shumë se 10 vitesh. Ajo ka mbaruar studimet e larta në Konservatorin “Santa Cecilia” të Romës në vitin 2014 dhe ka një karrierë të suksesshme artistike.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. 

Këngëtarja shqiptare në Itali, Hersi Matmuja ka sjellë për publikun një këngë shqiptare të trevës së Kukësit, “Kënga e Çobanit”.

Kjo këngë ëshë një nga perlat e muzikës shqiptare e realizuar nga Rexhep Kovaçi. Videoklipi i këngës së Hersit na njeh me bukuritë e kësaj zone shqiptare.

Këngëtarja shqiptare Hersi Matmuja, jeton në Itali prej më shumë se 10 vitesh. Ajo ka mbaruar studimet e larta në Konservatorin “Santa Cecilia” të Romës në vitin 2014 dhe ka një karrierë të suksesshme artistike.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.