dhuro libra

E mërkurë, 22 Maj, 2024
E mërkurë, 22 Maj, 2024

ETIKETA

dhuro libra

Greqi/ “Dhuro Libra”, nis shpërndarja në burgjet e Janinës

Në Janinë, Greqi ka nisur procesi i shpërndarjes së librave në gjuhën shqipe, si pjesë e nismës “Dhuro Libra”. Përfaqësues të komunitetit shqiptarë në Janinë...

“Dhuro Libra”, nis shpërndarja në burgjet e Greqisë

Në Greqi ka nisu procesi i shpërndarjes së librave të parë në gjuhën shqipe, si pjesë e nismës  “Dhuro Libra”. Këtë fundjavë Përfaqësuesit e...

Komuniteti shqiptar në Greqi i bashkohet nismës “Dhuro Libra”

Në përgjigje të nismës së Ministrisë së Diasporës Shqiptare “DHURO LIBRA!” pesë Përfaqësi të Komunitetit Shqiptar në Selanik kanë dhuruar libra për shtetasit shqiptarë...

Të fundit

Marjana Bulku, prezantoi në Nju Jork, librin e saj “Një jetë disa histori”

Gazetarja Marjana Bulku-Zeneli, prezantoi të shtunën e kaluar në “The Producers Club Theater”, në qytetin e New York-ut, librin e saj "Një jetë disa...

Panairi “Gjergj Kastriot Skënderbeu“ bashkon sërish shqiptarët e Amerikës

Gjergji, Heroi Kombëtar gjithmonë i ka bërë bashkë shqiptarët. Porosia e fundit e tij do të ndriçojë si Dielli brez pas brezi sa të...

Abetarja që shkruan histori suksesi

Mirënjohje nga Qendra e Studimeve në Kalabri. Tani e njëmbëdhjetë vjet A-B-C – Fibel, Abetarja e parë në Austri, e financuar dhe botuar nën...

Vëllezërit sipërmarrës Adi dhe Eddie Veseli, një histori suksesi në Diasporë  

Në muajin e trëndafilave në maj, z. Eddie Veseli bashkë me familjen e tij hapën restorantin më të ri “Allendale Steak” sipas emrit të...

Zgjohet opozita:Vota e Diasporës të peshojë njësoj si e shqiptarëve brenda vendi

Vota e diasporës është kthyer sërish në vëmendje të politikës shqiptare, pas njoftimit të turit të takimeve të kryeministrit Rama në Diasporë, të nisur...