Anila Rrezhda

E enjte, 29 Shkurt, 2024
E enjte, 29 Shkurt, 2024

AUTHOR NAME

Anila Rrezhda

4 POSTIME
0 KOMENTET

Yjet shqiptar në artin grek

Ka mbi 10-të vjet që në ekranin kinematografik dhe atë televiziv grek, aktorë shqiptarë debutojnë me një profesionalizëm të rrallë, duke  krijuar kështu role...

“Progresi Proodos” Progresiv

Shkruaj shpesh, përherë dhe që fëmijë. Ky shkrim i sotëm mbart mbi supe veç një përgjegjësi të madhe, të bukur, që lindi këtu në...

Komuniteti shqiptar në Greqi i bashkohet nismës “Dhuro Libra”

Në përgjigje të nismës së Ministrisë së Diasporës Shqiptare “DHURO LIBRA!” pesë Përfaqësi të Komunitetit Shqiptar në Selanik kanë dhuruar libra për shtetasit shqiptarë...

“Νeurolinguistika”, nervozizmi gjuhësor dhe komunikimi në një vend të huaj

Të gjithë flasim por nuk dinë se gjuha është një armë me katër presa. Vetëm nga e folura mund të kuptosh çfarë mund ta...

Të fundit

Parlamenti Britanik fokus te rinia shqiptare, prezanton projektin “Gjenerata e ardhshme në Shqipëri”

Ditën e martë më 27 shkurt 2024, në Dhomën e Komunave të vendosur në ndërtesën madhështore të House of Parlamenti, Westminster në Londër, u...

Shpallen fituesit e tregimeve arbëreshe më të mira në konkursin: “Krenarbëria”

Sot u mbajt ceremonia e ndarjes së çmimeve të edicionit të parë të konkursit “Krenarbëria”, i cili u organizua nga Qendra e Studimeve dhe...

Në shërbim të gjuhës shqipe!

Të dielën me datë 25 shkurt 2024, anëtarët e Kryesisë dhe përfaqësuesit kantonalë, mësues dhe prindër të “Shkollës Shqipe” në Zvicër u bënë bashkë...

Kongresmenja Ocasio-Cortez: Do të luftoj që të miratohet rezoluta për ndëshkimin e krimeve të luftës së Kosovës  

Si përfaqësuesja e SHBA-së e një distrikti të Kongresit me shumicë shqiptare, e ftuara speciale e ngjarjes, kongresmenja Alexandra Ocasio-Cortez bëri thirrje për t'i...

Mark Gjonaj: 16 vite Kosovë e Pavarur, Serbia të mos provokojë por të dënojë kriminelët e luftës

16 vjetori i Pavarësisë së Kosovës në ambientet e Bashkisë së New York-ut nu ishte vetëm një moment festimesh, poer edhe nje moment reflektimi....