Aktivitete

E diel, 28 Shkurt, 2021
E diel, 28 Shkurt, 2021

Aktivitete

SHBA/ Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 13 të Vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Nga Kozeta Zylo Nxënësit dhe mësuesit e Shkollës Shqipe “Alba...

SHBA/ Koncerti “Vendi im”, Aida Gashi: Muzikë 100 % shqiptare

Koncerti “Vendi im” që bën bashkë Diasporën shqiptare në...

Konkursi kombëtar i shkrimit të shkurtër nga UNICEF dhe MED

UNICEF Albania në bashkëpunim me MDA organizon konkursin kombëtar...

SHBA/ Universiteti “DePaul” takim virtual për “The Hidai “Eddie” Bregu”

Universiteti "DePaul" organizon një takim online për të nderuar...

SHBA/ “Vendi im”, koncerti që do të bashkojë artistët e Diasporës

“Vendi im” është koncerti që do të bashkojë artistët...

“Connect Albania”, një projekt që do të zbulojë energji të reja në Diasporë

Në kuadër të Programit “Angazhimi i Diasporës Shqiptare në...

“Connect Albania”/ Një mekanizëm i ri për të investuar në Shqipëri

Në kuadër të Programit "Angazhimi i Diasporës Shqiptare në...

Nisma “Dhuro libra”, për shqiptarët që vuajnë heqjen e lirisë jashtë vendit

Letërsia shemb muret, mbi të gjitha në burg. Nisur...

Pandemia, “Takimi i mjekësisë në Diasporë” do të mbahet më 24 shkurt

Më 24 shkurt 2021 do të organizohet takimi i...

Lituani/ Violinisti shqiptar në gjysmë-finalen e konkursit ndërkombëtar

Konkursi ndërkombëtar i violinës në Lituani, "Jascha Heifetz" ka...

SHBA/ Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 13 të Vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Nga Kozeta Zylo Nxënësit dhe mësuesit e Shkollës Shqipe “Alba...

SHBA/ Koncerti “Vendi im”, Aida Gashi: Muzikë 100 % shqiptare

Koncerti “Vendi im” që bën bashkë Diasporën shqiptare në...

Konkursi kombëtar i shkrimit të shkurtër nga UNICEF dhe MED

UNICEF Albania në bashkëpunim me MDA organizon konkursin kombëtar...

SHBA/ Universiteti “DePaul” takim virtual për “The Hidai “Eddie” Bregu”

Universiteti "DePaul" organizon një takim online për të nderuar...

SHBA/ “Vendi im”, koncerti që do të bashkojë artistët e Diasporës

“Vendi im” është koncerti që do të bashkojë artistët...

“Connect Albania”, një projekt që do të zbulojë energji të reja në Diasporë

Në kuadër të Programit “Angazhimi i Diasporës Shqiptare në...

“Connect Albania”/ Një mekanizëm i ri për të investuar në Shqipëri

Në kuadër të Programit "Angazhimi i Diasporës Shqiptare në...

Nisma “Dhuro libra”, për shqiptarët që vuajnë heqjen e lirisë jashtë vendit

Letërsia shemb muret, mbi të gjitha në burg. Nisur...

Pandemia, “Takimi i mjekësisë në Diasporë” do të mbahet më 24 shkurt

Më 24 shkurt 2021 do të organizohet takimi i...

Lituani/ Violinisti shqiptar në gjysmë-finalen e konkursit ndërkombëtar

Konkursi ndërkombëtar i violinës në Lituani, "Jascha Heifetz" ka...

Të fundit

Australi/ Mjekja e parë shqiptare: Falenderoj prindërit që më mësuan shqipen

Anida Hanxhiu është diplomuar për mjekësi në Sindey të Australisë, duke u bërë kështu mjekja e parë shqiptare në Sidney. Anida edhe pse e...

Francë/ Avokatja shqiptare Roxane Gjoni dhe kontributi për bashkëkombësit

Roxane Gjoni me profesion avokate rrëfen se ka shkuar që e vogël në Francë ndaj edhe nuk ndjen diferenca kulturore mes të rinjve francezë...

SHBA/ Mjekja Cenko: Tek ata që kanë kaluar Covid të aplikohet një dozë vaksine

Ekspertët po rekomandojnë që personat që kanë kaluar koronavirusin të marrin vetëm një doze vaksine. Këtij rekomandimi i bashkohet edhe epidemiologia në Amerikë, Erta Cenko,...

Gjermani/ Ambasada në Berlin sqaron tarifat për dokumentet biometrike

Në ambasadën shqiptare në Berlin më 4 shkurt u çel dhe zyra e aplikimit për dokumente biometrike. Ambasada sqaron përmes postimit tarifat e aplikimit dhe...

Destinacione shqiptare/ Ura e Haskovës në Gjirokastër, një monument kulture

Ura e Haskovës është një ndër urat historike të Shqipërisë që së fundmi do i nënshtrohet restaurimit. Ajo ndodhet në Dropullin e poshtëm në Gjirokastër...