Sport

E premte, 4 Dhjetor, 2020
E premte, 4 Dhjetor, 2020

Sport

“Prospect Academy”, skuadra shqiptare e futbollit në Angli

"Prospect Academy" është një projekt i nisur rreth 1...

Lojtarët shqiptarë që kanë shkëlqyer me ekipet italiane

Futbollistët shqiptarë që po shkëlqejnë në ekipet ndërkombëtare po...

Finlandë / Futbollisti shqiptar “hero”, shpëton një femijë nga mbytja në liqen

Futbollisti nga Kosova, Mehmet Hetemaj ka shpëtuar një fëmijë...

“Nder të luaja me Veronën”/ Amir Rrahmani i bashkohet Napolit

Mbrojtësi kosovar, Amir Rrahmani do t'i bashkohet Napolit sapo...

Turqi / Taulant Xhaka shënjestrohet nga ekipi i Besiktas

Futbollisti i Kombëtares, Taulant Xhaka është shënjestruar nga skuadra...

Dy futbollistët shqiptarë përballen sot për kupën e Austrisë

Më në fund pas pezullimit disa mujor futbolli austriak...

Futboll / Talenti shqiptar në fushë me ekipin elitar anglez të Birmingham

Geraldo Bajrami shihet si lojtar për të cilin do...

Daily Mail: Xherdan Shaqiri, përforcim i mundshëm për Newcastle

Futbollisti shqiptar Xherdan Shaqiri është identifikuar si një përforcim...

Sulmuesi shqiptar, Xhakomo Vrioni në stërvitje me trajnerin e Juventusit

Sulmuesi shqiptar Xhakomo Vrioni është thirrur nga trajneri italian...

Trajneri shqiptar rinovon kontratën me gjigantët qipriotë

Ish-kapiteni i Kombëtares, Bledar Kola do të jetë edhe...

“Prospect Academy”, skuadra shqiptare e futbollit në Angli

"Prospect Academy" është një projekt i nisur rreth 1...

Lojtarët shqiptarë që kanë shkëlqyer me ekipet italiane

Futbollistët shqiptarë që po shkëlqejnë në ekipet ndërkombëtare po...

Finlandë / Futbollisti shqiptar “hero”, shpëton një femijë nga mbytja në liqen

Futbollisti nga Kosova, Mehmet Hetemaj ka shpëtuar një fëmijë...

“Nder të luaja me Veronën”/ Amir Rrahmani i bashkohet Napolit

Mbrojtësi kosovar, Amir Rrahmani do t'i bashkohet Napolit sapo...

Turqi / Taulant Xhaka shënjestrohet nga ekipi i Besiktas

Futbollisti i Kombëtares, Taulant Xhaka është shënjestruar nga skuadra...

Dy futbollistët shqiptarë përballen sot për kupën e Austrisë

Më në fund pas pezullimit disa mujor futbolli austriak...

Futboll / Talenti shqiptar në fushë me ekipin elitar anglez të Birmingham

Geraldo Bajrami shihet si lojtar për të cilin do...

Daily Mail: Xherdan Shaqiri, përforcim i mundshëm për Newcastle

Futbollisti shqiptar Xherdan Shaqiri është identifikuar si një përforcim...

Sulmuesi shqiptar, Xhakomo Vrioni në stërvitje me trajnerin e Juventusit

Sulmuesi shqiptar Xhakomo Vrioni është thirrur nga trajneri italian...

Trajneri shqiptar rinovon kontratën me gjigantët qipriotë

Ish-kapiteni i Kombëtares, Bledar Kola do të jetë edhe...

Të fundit

108 vjet shërbim i jashtëm, përpjekjet për ngritjen e misioneve diplomatike

4 dhjetori 1912 pas shpalljes së Pavarësisë është një tjetër moment i rëndësishëm për shtetin shqiptar pasi shënon krijimin e shërbimit diplomatik dhe Forcave...

Nisi sot Konferenca Mjekësore Ndërkombëtare Multidisiplinare

Ka nisur sot Konferenca mjekësore ndërkombëtare multi-disiplinare e cila do të vijoi për tri ditë, 4-5-6 dhjetor 2020. Kjo konferencë është një bashkëpunim i Shoqatës...

Gjermani / Reperja shqiptare, artistja më e klikuar në Youtube për vitin 2020

Reperja shqiptare Loredana Zefi ka korrur sukses në Gjermani me këngët e saj. Këtë vit ajo është shpallur artistja më e dëgjuar në "Spotify"...

Raporti i KQZ: Shqiptarët jashtë vendit do të votojnë me postë

Në zgjedhjet e 25 prillit shqiptarët që jetojnë jashtë vendit me të drejtë vote do të votojnë përmes postës, thuhet në një raport të...

Greqi/ Konsullata në Selanik njofton mbërritjen e dokumentave

Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Selanik njofton se kanë mbërritur Pasaportat dhe Kartat ID për të gjithë shtetasit që kanë aplikuar...