Arsim

E shtunë, 18 Maj, 2024
E shtunë, 18 Maj, 2024

Arsim

Shkolla shqipe ”Nënë Tereza” në Kanada mbyll me sukses vitin shkollor

E shtuna e datës 20 Maj shënoi përfundimin e...

Festivali VI i Shkollave Shqipe në SHBA

Nxënësit e Shkollës  “Children of the Eagle” në bashkëpunim...

KKAD në dy konferencat “Mërgata, Kosova dhe Dialogu” dhe “Diaspora Flet”

Në dy konferencat e mbajtura në Kosovë, “Mërgata, Kosova...

KKAD mori pjesë në Panairin e Librit në Torino

Panairi i Librit në Torino të Italisë 18- 22...

Shkolla Shqipe Zvicër/ Hapet pika shkollore në Fahrweid të Kantonit të Zyrihut!

Të martën me datë 23 maj 2023  “Shkolla Shqipe”...

Kanada/ Gjuha shqipe lëndë me zgjedhje në shkollat e mesme në Toronto

Për herë të parë Bordi i Shkollave të Distriktit...

Festë në Panairin e Librit në Torino!

Angazhimi i përbashkët, ai institucional (Ministria  e Kulturës, Ministria...

Itali/ Një festë për mbylljen e vitit shkollor në klasat e gjuhës shqipe

Shkolla shqipe "Nënë Teresa" Shqipet e Bashkuara në Borgo...

Foto dite/ Festa e gjuhës shqipe në takimin “Letra nga Diaspora” në Torino

Dita e djeshme në Sallonin ndërkombëtarë të Librit që...

Gjuha shqipe do të mësohet në Harvard, Faton Limani tregon si u bë e mundur

Studentët e Universitetit të Harvard-it do të kenë mundësinë...

Shkolla shqipe ”Nënë Tereza” në Kanada mbyll me sukses vitin shkollor

E shtuna e datës 20 Maj shënoi përfundimin e...

Festivali VI i Shkollave Shqipe në SHBA

Nxënësit e Shkollës  “Children of the Eagle” në bashkëpunim...

KKAD në dy konferencat “Mërgata, Kosova dhe Dialogu” dhe “Diaspora Flet”

Në dy konferencat e mbajtura në Kosovë, “Mërgata, Kosova...

KKAD mori pjesë në Panairin e Librit në Torino

Panairi i Librit në Torino të Italisë 18- 22...

Shkolla Shqipe Zvicër/ Hapet pika shkollore në Fahrweid të Kantonit të Zyrihut!

Të martën me datë 23 maj 2023  “Shkolla Shqipe”...

Kanada/ Gjuha shqipe lëndë me zgjedhje në shkollat e mesme në Toronto

Për herë të parë Bordi i Shkollave të Distriktit...

Festë në Panairin e Librit në Torino!

Angazhimi i përbashkët, ai institucional (Ministria  e Kulturës, Ministria...

Itali/ Një festë për mbylljen e vitit shkollor në klasat e gjuhës shqipe

Shkolla shqipe "Nënë Teresa" Shqipet e Bashkuara në Borgo...

Foto dite/ Festa e gjuhës shqipe në takimin “Letra nga Diaspora” në Torino

Dita e djeshme në Sallonin ndërkombëtarë të Librit që...

Gjuha shqipe do të mësohet në Harvard, Faton Limani tregon si u bë e mundur

Studentët e Universitetit të Harvard-it do të kenë mundësinë...

Të fundit

Zgjohet opozita:Vota e Diasporës të peshojë njësoj si e shqiptarëve brenda vendi

Vota e diasporës është kthyer sërish në vëmendje të politikës shqiptare, pas njoftimit të turit të takimeve të kryeministrit Rama në Diasporë, të nisur...

Artisti Adem Dalipi vendos shallin me shqiponjë ditën e diplomimit në SHBA

Adem Dalipi, artisti me origjinë shqiptare i lindur në Shtetet e Bashkuara të  Amerikës po ngjit me shpejtësi shkallët e suksesit përtej oqeanit. Por...

Njohja e pensioneve me Italinë, takimi i parë zbatues nis më 18 qershor

Ministri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Blendi Gonxhja bëri të ditur sot se takimi i parë zbatues i marrëveshjes me Italinë për njohjen e...

Mirënjohje për mbështetjen Kanadeze, Diaspora fushatë dhurimi gjaku

Me rastin e 25 vjetorit të arritjes së refugjatëve të Kosovës në Kanada dhe në shenjë mirënjohje ndaj Forcave të Armatosura Kanadeze e popullit...

Itali/ Kompania shqiptare vlerësohet më e mira për sigurinë financiare

Mes 100 kompanive të vlerësuara në Romë në garën e çmimeve Industria Felix është edhe një kompani shqiptare. Në aktivitetin e cili numëron edicionin...