Turizëm

E mërkurë, 29 Mars, 2023
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Turizëm

”The Times” rendit atraksionet që s’duhen humbur në Shqipëri

Shqipëria, e vendosur mes Malit të Zi dhe Greqisë...

Shefi Italian pas tavës së dheut surprizon me fërgesën shqiptare

Luca Pappagallo u bë i njohur për publikun shqiptar...

Mrizi i Zanave çel festimet e “Salone del Gusto 2022” në Torino

Kanë kaluar vetëm disa orë nga çelja zyrtare e...

“The Independent”: Riviera shqiptare, një nga sekretet më të ruajtura në Evropë

Shqipëria është një nga sekretet më të ruajtura të...

Profesorja gjermane e turizmit: Shqipëria të mos gabojë si Kroacia

Anna Klein, profesore turizmi në Mynih, së bashku me...

Prestigjiozja zvicerane: Shqipëria, ndër 5 vendet që s’duhen humbur në shtator

“Shqipëria është mes 5 vendeve më të bukura që...

INSTAT: Mbi 1.4 milionë të huaj vizituan Shqipërinë përgjatë muajit korrik

Mbi 2 milionë shtetas të huaj dhe shqiptarë kanë...

Tirana, pjesë e itinerarit të turistëve të huaj

Mjafton të ecësh rrugëve të Tiranës, për të kuptuar...

CNN rendit Shqipërinë, si një ndër vendet më të vizituara nga europianët

Për të evituar destinacionet turistike të mbipopulluara në verë...

76 mijë vizitorë amerikanë dhe 13 mijë kanadezë në Shqipëri në 7 muaj

Lumi i Shalës dhe liqeni i Komanit janë destinacionet...

”The Times” rendit atraksionet që s’duhen humbur në Shqipëri

Shqipëria, e vendosur mes Malit të Zi dhe Greqisë...

Shefi Italian pas tavës së dheut surprizon me fërgesën shqiptare

Luca Pappagallo u bë i njohur për publikun shqiptar...

Mrizi i Zanave çel festimet e “Salone del Gusto 2022” në Torino

Kanë kaluar vetëm disa orë nga çelja zyrtare e...

“The Independent”: Riviera shqiptare, një nga sekretet më të ruajtura në Evropë

Shqipëria është një nga sekretet më të ruajtura të...

Profesorja gjermane e turizmit: Shqipëria të mos gabojë si Kroacia

Anna Klein, profesore turizmi në Mynih, së bashku me...

Prestigjiozja zvicerane: Shqipëria, ndër 5 vendet që s’duhen humbur në shtator

“Shqipëria është mes 5 vendeve më të bukura që...

INSTAT: Mbi 1.4 milionë të huaj vizituan Shqipërinë përgjatë muajit korrik

Mbi 2 milionë shtetas të huaj dhe shqiptarë kanë...

Tirana, pjesë e itinerarit të turistëve të huaj

Mjafton të ecësh rrugëve të Tiranës, për të kuptuar...

CNN rendit Shqipërinë, si një ndër vendet më të vizituara nga europianët

Për të evituar destinacionet turistike të mbipopulluara në verë...

76 mijë vizitorë amerikanë dhe 13 mijë kanadezë në Shqipëri në 7 muaj

Lumi i Shalës dhe liqeni i Komanit janë destinacionet...

Të fundit

Greqi/ Ilir Tsouko prezanton ekspozitën “Life in Limbo” dedikuar emigracionit

Në datat 1 deri më 29 prill 2023, në Galerinë “Space52” në Athinë, artisti vizual shqiptar Ilir Tsouko prezanton ekspozitën e tij të titulluar...

Itali/ Gati dokumentat për aplikimet deri më 10 mars në Milano

Konsullata shqiptare në Milano njofton të gjithë qytetarët që kanë aplikuar për pasaporta biometrike dhe karta identiteti elektronike deri në datën 10 mars 2023...

Hyri në det për të shpëtuar një fëmijë, humb jetën tragjikisht shqiptari në SHBA

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Florida të Shteteve të Bashkuara të Amerikës ku një shqiptar nga Kosova ka humbur jetën në përpjekje...

“Atdhetari i shtigjeve të lirisë”, monografi për heroin e kombit Xhavit Hazirin!

Në Aachen të Gjermanisë, në prani të shumë bashkëkombësve, u bë promovimi i librit të  Mustafë Krasniqit me titull “Atdhetari i shtigjeve të lirisë”...

SHBA/ Mjeku nga Tepelena që shkëlqen në “Johns Hopkins”

Ardit Fenaj është mjeku shqiptar nga Tepelena që është pjesë e një ndër institucioneve më të rëndësishme biomjekësore në SHBA, “John Hopkins”. Në një...