Lirim Begzati

E enjte, 29 Shkurt, 2024
E enjte, 29 Shkurt, 2024

AUTHOR NAME

Lirim Begzati

3 POSTIME
0 KOMENTET

Pensioni zviceran, jo aq i lartë sa mendohet!!!

1 225 franga është minimumi i pensionit për një person, kurse maksimumi 2 450 franga, ndërsa 3 675 franga për pensionistët e martuar. Shuma këto...

A mund të dëbohet nga Zvicra një person që ka jetuar disa dekada në këtë shtet?

Nëse dëgjohet se ndodhin raste që dëbimi nga territori zviceran shqiptohet nganjëherë edhe ndaj një individi që ka kaluar dekada të tëra në këtë...

STOP injorancës karshi problemit dramatik të pandemisë!

Qeveria, shteti, ministria, politika, është kjo një pjesë e listës së fajtorëve, sipas disave! E fajtorëve të pandemisë, të statistikave dhe masave zyrtare të...

Të fundit

Parlamenti Britanik fokus te rinia shqiptare, prezanton projektin “Gjenerata e ardhshme në Shqipëri”

Ditën e martë më 27 shkurt 2024, në Dhomën e Komunave të vendosur në ndërtesën madhështore të House of Parlamenti, Westminster në Londër, u...

Shpallen fituesit e tregimeve arbëreshe më të mira në konkursin: “Krenarbëria”

Sot u mbajt ceremonia e ndarjes së çmimeve të edicionit të parë të konkursit “Krenarbëria”, i cili u organizua nga Qendra e Studimeve dhe...

Në shërbim të gjuhës shqipe!

Të dielën me datë 25 shkurt 2024, anëtarët e Kryesisë dhe përfaqësuesit kantonalë, mësues dhe prindër të “Shkollës Shqipe” në Zvicër u bënë bashkë...

Kongresmenja Ocasio-Cortez: Do të luftoj që të miratohet rezoluta për ndëshkimin e krimeve të luftës së Kosovës  

Si përfaqësuesja e SHBA-së e një distrikti të Kongresit me shumicë shqiptare, e ftuara speciale e ngjarjes, kongresmenja Alexandra Ocasio-Cortez bëri thirrje për t'i...

Mark Gjonaj: 16 vite Kosovë e Pavarur, Serbia të mos provokojë por të dënojë kriminelët e luftës

16 vjetori i Pavarësisë së Kosovës në ambientet e Bashkisë së New York-ut nu ishte vetëm një moment festimesh, poer edhe nje moment reflektimi....